Saltex 4 liga: Stal Brzeg - Start Namysłów 3-2

Zaktualizowano
Łukasz Szpak zdobył bramkę na wagę wygranej.
Łukasz Szpak zdobył bramkę na wagę wygranej. Sławomir Jakubowski
Po 45. minutach zanosiło się na sensację, gdyż lider z Brzegu przegrywał z ostatnim w tabeli Startem Namysłów 0-2. Skończyło się wygraną faworyta.

W pierwsze połowie brzeżanie prowadzili grę, ale nie potrafili wypracować sobie klarownej sytuacji strzeleckiej. Namysłowianie siłą rzeczy cofnęli się zagęścili środek boiska i bronili się, szukając okazji w kontrach i po stałych fragmentach.

Już w 6. min goście zaskoczyli rywali i niespodziewanie objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym dośrodkował P. Pabiniak, a Szymocha wypiąstkował tylko piłkę, ale pod nogi Smolarczyka, który trafił do siatki. W 32. min brzeżanie i ich kibice przecierali oczy z olbrzymiego zdziwienia. Za sprawą tego samego duetu Start prowadził bowiem 2-0.

Z rzutu wolnego P. Pabiniak uderzył mocno, a piłka skozłowała przed Szymochą i odbiła mu się od piersi. Dopadł jej Smolarczyka i po raz drugi skorzystał z prezentu. Na początku szok mógł być jeszcze większy, gdyż atakujący całym zespołem gospodarze nadziali się na dwie kontry. W liczebnej przewadze Start jednak je źle rozwiązał.

Stal całkowicie przejęła inicjatywę i zaciekle atakowała, zamykając rywali w hokejowym zamku. Efekt przyszedł w 62. min, gdy rzut karny wykorzystał Sikorski. Już dwie minuty później był remis. Po dobrym dośrodkowaniu Kulczyckiego, Gajda dołożył tylko nogę i Zając skapitulował. Goście słusznie odsunęli grę od własnego przedpola, ale to nie wystarczyło. W 79. min gospodarze ostatecznie odwrócili losy meczu. Centrę z z prawej strony wykończył głową Szpak.

Stal Brzeg - Start Namysłów 3-2 (0-2)
0-1 Smolarczyk - 6., 0-2 Smolarczyk - 28., 1-2 Sikorski - 62. (karny), 2-2 Gajda - 64., 3-2 Szpak - 79.
Stal: Szymocha - Dołgan (58. Mazur), Sikorski, Józefkiewicz, Płomiński (80. D. Bonar) - Kulczycki, Szpak, Ł. Bonar, Boczarski (52. Poważny), Gajda - Jaworski (90. Strząbała). Trener Sebastian Sobczak.
Start: Zając - Ł. Pabiniak (71. Adrian), Żołnowski, Biliński, Krystian Błach - Drapiewski (73. Włoszczyk), Wilczyński, Sarnowski, Kamil Błach (85. D. Raszewski) – P. Pabiniak, Smolarczyk (75. Ptak). Trener Bartosz Medyk.
Sędziowali: Arkadiusz Przystał (Opole).
Żółte kartki: Józefkiewicz - Włoszczyk.