Saltex IV liga: OKS Olesno - GLKS Kietrz 6-0

Oliwer Kubus
Piłkarz OKS-u Olesno Witold Bejm zanotował asystę.
Piłkarz OKS-u Olesno Witold Bejm zanotował asystę. Oliwer Kubus
Goście zawitali w Oleśnie w mocno okrojonym składzie i bez kilku podstawowych piłkarzy, dlatego trener Areg Gadachig musiał z konieczność stworzyć eksperymentalną formację defensywną.

Ta nie była monolitem i miejscowi zdobyli aż sześć bramek. Miejscowi, który zanotowali przed tygodniem pierwszą porażkę w rozgrywkach, szybko opanowali środek boiska i atakowali raz za razem (słupek Popczyka, dobre okazje Jasiny i Kowalczyka). Przez kwadrans kietrzanie odpierali ataki, aż wreszcie po dośrodkowaniu Bejma z najbliższej odległości niemoc strzelecką przełamał strzałem głową Jasina.

W podobny sposób padła bramka numer dwa. Tym razem dogrywał Pawelec, a najwyżej w polu karnym do piłki wyskoczył Popczyk. Tuż przed przerwą gości po raz drugi uratowała poprzeczka, a tym razem pechowcem był lobujący bramkarza Jasina.

Pierwszy kwadrans po przerwie był popisem miejscowych, w szeregach których pojawili się zmiennicy Pietrzak i Brzenska. Ten ostatni w 49. Minucie przedłużył podanie od Jasiny, a piłkę dostał Kowalczyk, który z 11 metrów uderzał do pustej bramki. Podwyższył w swoim stylu Pietrzak, idealnie egzekwując rzut wolny, a trzy minuty później zamiast strzelać dośrodkował i zrobił nie tak precyzyjnie, ale szczęśliwie. Piłka odbiła się bowiem od pleców obrońcy i spadła pod nogi Kowalczyka, który doskonale wiedział co nią zrobić.

Bezradni kietrzanie, którzy kilka razy próbowali szybkiej akcji, ale Halskiemu nie zagrozili, kolejne trzy gole mogli stracić, ale w najtrudniejszej sytuacji strzał Brzenski obronił Dzierża. Chwilę później składną akcja przeprowadzili Kopel z Jasina, a na czystej pozycji znalazł się Brzenska i trafił na 6-0.

b OKS Olesno - GLKS Kietrz 6-0 (2-0)
1-0 Jasina - 16., 2-0 Popczyk - 23., 3-0 Kowalczyk - 49., 4-0 Pietrzak - 55., 5-0 Kowalczyk - 59., 6-0 Brzenska - 84.
Olesno: Halski - Kubacki, Woźny, Pawelec, Jeziorowski (61. Jainta) - Bejm, Rozik, Kowalczyk (66. Kopel), Górka (46. Pietrzak), Popczyk (46. Brzenska) - Jasina. Trener Grzegorz Krawczyk.
Kietrz: Dzierża- Tołpa, Ilmak, Bednarz (62. Cieślak), Maleńczak - Starodębski (71. Żurawik), Czerepak (21. Durda), Janicki, Churas, Zapotoczny - Pawlik. Trener Areg Gadachik.
Sędziował Rafał Mazański (Nysa). Żółte kartki: Kowalczyk, Brzenska, Pawelec, Halski, Kubacki, Pietrzak - Tołpa. Widzów 150.