Saltex IV liga: Olimpia Lewin Brzeski - Sparta Paczków 2-4

Dawid Dechnik ze Sparty Paczków.
Dawid Dechnik ze Sparty Paczków. Sławomir Jakubowski
Lider nie po raz pierwszy przegrywał, ale zdołał odwrócić losy meczu. Trzy bramki zdobył w dziesięć minut.

Gospodarze do arcytrudnego meczu przystąpili w eksperymentalnym składzie, ale rezerwowi wyraźnie chcieli się pokazać z jak najlepszej strony. W efekcie to Olimpia była przed przerwą zespołem groźniejszym, choć oddała pole Sparcie i szukała okazji do szybkich ataków. Te wyprowadzała bardzo dobrze. Szansę zmarnowali A. Tomaszewski i Paczek, ale w 23. minucie w pojedynku sam na sam spisał się Raś i było 1-0.

Sparta mimo nie najlepszej gry zdołała odpowiedzieć, ale w ostatniej minucie błąd popełnił Folęga. Piłkę dośrodkowywał Sobierajski, ale wyszedł mu strzał, który zupełnie zaskoczył golkipera z Paczkowa.
- Do przerwy graliśmy mądrze, ale w po niej rywal przejął inicjatywę, dokonał zmian i poprawił swoją grę - przyznał Adrian Janeczek, kierownik Olimpii.

Po przerwie swoją szansę na podwyższenie miał Paczek, a strzał z rzutu wolnego A. Tomaszewskiego na raty złapał Folęga. Potem nastąpiło 10 minut, które wstrząsnęło Lewinem Brzeskim. Po wrzutce z boku do remisu “główką" doprowadził Szafarski, prowadzenie Sparcie dał z kolei Ł. Krótkiewicz, któremu pozostało tylko wykończenie akcji Fludra i wreszcie w 75. minucie po prostopadłym podaniu Robaka pojedynek oko w oko z bramkarzem wygrał Fluder.
- Przez 45 minut staraliśmy się atakować środkiem, a to nie dawało efektów, a po stratach wystawialiśmy się na kontry rywala - powiedział Łukasz Krótkiewicz, trener Sparty. - Kiedy zaczęliśmy atakować skrzydłami i dobrze dogrywać, a dodatkowo zagęściliśmy środek pola wycofując Robaka, opanowaliśmy mecz i zdobyliśmy trzy bramki.

Olimpia Lewin Brzeski - Sparta Paczków 2-4 (2-1)
1-0 Raś - 23., 1-1 Niziołek - 35., 2-1 Sobierajski - 45., 2-2 Szafarski - 64., 2-3 Ł. Krótkiewicz - 68., 2-4 Fluder - 75.
Olimpia: Jankowski - Tramsz, Stawecki, A. Tomaszewski, Starczukowski - Raś (85. Drankowski), Krawczyk, Dulski, Sobierajski - Paczek, Sobczyk (73. Stawniczy). Trener Rafał Tomaszewski.
Sparta: Folęga - Podobiński, Harmata, Robak, Szafarski - Niziołek (46. Dechnik), Robak (88. Wróblewski), Bobiński, Fluder (78. Gucwa)- Szwarga, Ł. Krótkiewicz (82. Kolasa). Trener Marcin Krótkiewicz.
Sędziował Arkadiusz Przystał (Nysa). Żółte kartki: Niziołek, Śleziak, Szwarga. Widzów 120.