Short track: Dwójka opolan w czołówce Pucharu Polski

Barbara Kobylakiewicz (z prawej) zaliczyła bardzo dobry występ w Pucharze Polski. Z lewej Marta Wójcik. fot. Marcin Matkowski
Przez dwa dni łyżwiarze rywalizowali "na "Toropolu" w zawodach rankingowych (OZR) i Pucharze Polski. Na starcie stanęli także reprezentanci Polski walczący niedawno w kwalifikacjach olimpijskich.

W ekipie AZS-u Politechniki Opole zabrakło jednak najlepszych: Aidy Belli i Malwiny Zawady, które są chore. Świetnie natomiast poradziła sobie Barbara Kobylakiewicz, która w klasyfikacji wielobojowej PP była 2., za kadrowiczką Paulą Bzurą z Juvenii Białystok. Na 1000 m także zajęła 2. lokatę, a na 500 m była 4.

Jej koleżanki klubowe - Marta Wójcik i Magdalena Szwajlik zajęły 7. i 8. miejsca. Także 2. w wieloboju był Adam Filipowicz, a wygrał Bartosz Konopko (Juvenia).

- Wynik Basi jest bardzo przyjemną niespodzianką - mówi Anna Łukanowa-Jakubowska, trenerka AZS-u.
- Startowałem po roztrenowaniu po kwalifikacjach olimpijskich - stwierdził Filipowicz. - Dlatego zawody potraktowałem treningowo. Już w poniedziałek zaczynamy obóz kadry w Białymstoku, a najważniejszym startem będą styczniowe mistrzostwa Europy.

W OZR w kat. juniorek D wygrała Oliwia Gawlica, w E 2. była Magdalena Wilga, a w B także 2. Wójcik. Wśród seniorek 3. miejsce zajęła Kobylakiewicz, a u mężczyzn 6. Filipowicz, a 7. Łukasz Fabiański.