Skazany za zabójstwo wyszedł na przepustkę z więzienia w Opolu i zaatakował kobietę

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Szymon Starnawski /Polska Press
Mężczyzna odbywał karę 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo - wynika z ustaleń nto. Służba więzienna o zdarzeniu mówi oględnie. Nie ujawnia m.in. jak często skazany korzystał wcześniej z przepustek.

Do zdarzenia, które dopiero teraz ujrzało światło dzienne, doszło pod koniec listopada 2019 roku. Stefan G. odbywał w Opolu karę pozbawienia wolności. Z naszych ustaleń wynika, że siedział za zabójstwo.

30 listopada skazany dostał zgodę na widzenie bez dozoru z osobą najbliższą. Odbywało się ono poza terenem jednostki.

Podstawą udzielenia nagrody było jego dotychczasowe zachowanie i sposób odbywania kary - informuje ppor. Dawid Makowski, rzecznik dyrektora Aresztu Śledczego w Opolu. - Wywiady kuratorskie oraz informacje uzyskiwane z policji każdorazowo potwierdzały, że skazany w sposób prawidłowy wykorzystuje udzielane mu zezwolenia.

Po listopadowej przepustce skazany wrócił o czasie. Do jednostki dotarła natomiast informacja, że mógł podczas niej złamać warunki zezwolenia.

Znajoma, z którą utrzymywał stały kontakt w zakładzie karnym i u której gościł podczas wcześniejszych przepustek, przekazała, że skazany kierował do niej groźby i naruszył mir domowy - wyjaśnia ppor. Makowski. - Dlatego w tym samym dniu decyzją kierownictwa jednostki został on zakwalifikowany do odbywania kary w jednostce o zaostrzonym rygorze, a następnie dyscyplinarnie ukarany.

Pokrzywdzoną miała być 28-letnia mieszkanka Wielunia. Czynności sprawdzające prowadziła, pod nadzorem prokuratury, tamtejsza policja.

- Postępowanie to zakończone zostało odmową wszczęcia dochodzenia z uwagi na fakt, iż pokrzywdzona nie złożyła wniosku o ściganie wskazanego sprawcy tego przestępstwa - wyjaśnia asp. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu.

Stefan G. został przetransportowany do innego więzienia. Od jego byłych współosadzonych słyszymy, że - nim doszło do incydentu - regularnie korzystał z przepustek i był wręcz faworyzowany przy ich udzielaniu.

Zapytaliśmy rzecznika Aresztu Śledczego w Opolu ile razy w ciągu 2019 roku mężczyzna wychodził na wolność. Jednostka odmówiła odpowiedzi na pytanie nie podając przyczyny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska