Skrót meczu Polska - Mołdawia 1:1 [WIDEO] "My na to Euro nie zasługujemy"

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
od 16 lat
Ile warta jest drużyna aspirująca do europejskiej czołówki, która w najłatwiejszej grupie przegrywa i remisuje z Mołdawią? - My na to Euro nie zasługujemy - uważa właśnie o Biało-Czerwonych na finiszu eliminacji ekspert TVP Sport, Marcin Żewłakow. Zobaczcie skrót niedzielnego, rozczarowującego meczu Polska - Mołdawia, zakończonego podziałem punktów (1:1).

Bramki z meczu Polska - Mołdawia

Przed południem piłkarze reprezentacji Polski mieli okazję wziąć udział w głosowaniu. Potem koncentrowali się już na wieczornym meczu, w którym zamierzali zrewanżować się Mołdawii za sensacyjną porażkę w czerwcu 2:3 (mimo prowadzenia do przerwy 2:0).

Tym razem na trybunach nie zasiadł komplet widzów - po raz pierwszy od dawna na PGE Narodowym na meczu reprezentacji były wolne miejsca. Podopieczni Michała Probierza wrócili z poprzedniego meczu w eliminacjach dopiero w sobotnie popołudnie. Niewykluczone, że perturbacje związane z opóźnionym o jeden dzień lotem z Wysp Owczych miały na nich jakiś wpływ, ponieważ w pierwszej połowie prezentowali się słabo.

Mołdawianie prowadzili od 26. minuty po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i golu Iona Nicolaescu, który w czerwcowym meczu obu drużyn dwukrotnie trafił do siatki. A mogło być jeszcze gorzej, bo kilka razy mocno "zakotłowało się" pod bramką Szczęsnego.

Podopieczni Probierza przebudzili się dopiero w końcówce pierwszej połowy. W 43. minucie po uderzeniu głową Wszołka piłka nieznacznie minęła słupek. Chwilę potem dwukrotnie próbował z bliska Arkadiusz Milik, ale w obu przypadkach wprost w bramkarza Doriana Raileana.

Natomiast w doliczonym czasie tej części gry w świetnej sytuacji znalazł się Świderski, ale i on nie dał rady umieścić piłki w bramce. Na stadionie rozlegały się gwizdy, czasami nawet szydercze śmiechy. Wynik był zły, ale nadzieją dla kadry Probierza mogła być końcówka tej połowy oraz fakt, że aż czterech piłkarzy gości schodziło na przerwę z żółtą kartką na koncie.

Od początku drugiej części Probierz dał szansę Sliszowi, który zmienił Patryka Dziczka. Gospodarze rozpoczęli drugą część z dużym animuszem. Zepchnęli rywali do głębokiej defensywy i na efekt nie trzeba było długo czekać. W 53. minucie wyrównującą bramkę po ładnej akcji zdobył Karol Świderski, specjalista od goli w istotnych meczach reprezentacji w ostatnich latach.

Na stadionie zapanowała euforia, ale w miarę upływu czasu zapał polskich piłkarzy słabł. Mołdawianie otrząsnęli się po stracie gola i stawali się równorzędnym rywalem. Na naprawę groźną akcję polscy kibice czekali aż do 86. minuty, gdy w dogodnej okazji znalazł się wprowadzony z ławki Filip Marchwiński, ale jego strzał obronił Railean.

W doliczonym czasie głową próbował inny rezerwowy, Adam Buksa, lecz niecelnie. Do końca wynik już nie uległ zmianie, a piłkarzy Probierza pożegnały gwizdy. W dwóch spotkaniach z losowaną z piątego koszyka Mołdawią w eliminacjach Euro 2024 reprezentacja Polski (do 20 września prowadzona przez Santosa) zdobyła tylko jeden punkt. PAP

REPREZENTACJA w GOL24

Internauci nie mieli litości dla reprezentantów Polski za fatalną pierwszą połowę z Mołdawią, po której przegrywaliśmy 0:1, a finalnie zremisowaliśmy mecz "o wszystko" 1:1. Zobaczcie najlepsze memy o niedzielnym blamażu na PGE Narodowym w Warszawie.

MEMY o meczu Polska - Mołdawia. Santos się śmiał, Glik nie d...