Sprawy związane z gazownictwem mieszkańcy Namysłowa załatwią na miejscu - w nowo otwartym punkcie obsługi klienta PSG

Miłosz Bogdanowicz
Miłosz Bogdanowicz
Od 6 lipca namysłowianie, by załatwić między innymi przyłącze gazowe, nie muszą udawać się do oddalonego o 40 km Kluczborka.
Od 6 lipca namysłowianie, by załatwić między innymi przyłącze gazowe, nie muszą udawać się do oddalonego o 40 km Kluczborka. archiwum
W Namysłowie ponownie działa punkt obsługi klienta Polskiej Spółki Gazownictwa. Oznacza to, że mieszkańcy miasta i okolic nie muszą już jeździć 40 kilometrów do Kluczborka. Wystarczy, że udadzą się do lokalu przy ulicy Chrobrego 29b.

Placówka jest siódmym tego typu miejscem w województwie, powróciła do Namysłowa po 5 latach zamknięcia. Janusz Kowalski, będący wiceministrem aktywów państwowych, podkreśla, że to skutek wdrożonej w 2016 roku reformy struktury Polskiej Spółki Gazownictwa. - W jej efekcie w naszym województwie pojawiła się też nowa dyrekcja opolskiego oddziału, która jako centrum kompetencyjne została przeniesiona z Zabrza - mówi Kowalski.

Obecny na otwarciu Robert Gut, członek zarządu PSG, podkreślał także, że dziś w gminie Namysłów dostęp do gazu dystrybuowanego przez spółkę ma około 60 procent mieszkańców. Ale to nie koniec prac na tamtych terenach - Cały czas się rozwijamy. Jeszcze w tym roku zgazyfikujemy gminę Wilków, a po niej kolejne gminy w powiecie namysłowskim. W ten sposób eliminujemy tak zwane białe plamy na terenie kraju, jak i właśnie województwa opolskiego - słyszymy.

Biuro, póki co, będzie otwarte w każdą środę w godzinach 8.30-13.30. - Z chwilą, gdy minie zagrożenie koronawirusem, placówka będzie pracować we wszystkie dni robocze między 7.00 a 15.00 - uzupełnia burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

Burmistrz dodaje również, że otwarcie Miejsca Obsługi Klienta PSG było bardzo potrzebne. - Tylko w tej chwili w kolejce czeka około 1000 wniosków z Namysłowa i sąsiednich gmin o przyłączenie do sieci. Teraz nasi mieszkańcy nie będą musieli jeździć do Kluczborka oddalonego o 40 kilometrów. Swoje sprawy będą mogli załatwiać na miejscu, za co bardzo dziękuję osobom, które się do tego przyczyniły - podsumowuje burmistrz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska