Studenci kolejny raz zarażali swoimi pasjami. Za nami Festiwal Kół Naukowych PANS w Nysie

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie kolejny raz zorganizowała Festiwal Kół Naukowych.
Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie kolejny raz zorganizowała Festiwal Kół Naukowych. Marcin Żukowski
W Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie zorganizowano Festiwal Kół Naukowych. Studenci wszystkich kierunków, a także zaproszeni licealiści, spotkali się na Wydziale Nauk Technicznych we wtorek (27 lutego). To okazja nie tylko do rekrutacji nowych członków kół, ale także zarażania pasją.

- Festiwal Nauki to rokroczne wydarzenie organizowane przez samorząd studencki. Jest poświęcone prezentacji kół naukowych, które działają w PANS. Koła naukowe związane są ze wszystkimi kierunkami obecnie działającymi i jest ich 29 – tłumaczy dr Tomasz Drewniak, prorektor ds. nauki i kształcenia ustawicznego PANS.

Festiwal to okazja do wymiany doświadczeń, a także zachęcenia studentów pierwszego roku do głębszego zaangażowania w życie uczelni. Swoje stoiska wystawili m.in. studenci kierunków medycznych, inżynierskich, zarządzania, dietetyki, czy architektury.

- Koła prowadzą działalność naukową, prowadzą badania, publikują, uczestniczą w konferencjach, prowadzą działalność szkoleniową i różne inne działania na rzecz społeczności lokalnej – wymienia prorektor dr Tomasz Drewniak.

Podczas festiwalu prowadzona jest rywalizacja. Każde koło ma za zadanie jak najlepiej się przedstawić w formie prezentacji multimedialnej i stoiska.

- Pokazać cały swój dorobek naukowy i zeszłoroczne działania. Ta rywalizacja ma zachęcić do jak najlepszego przygotowania - mówi Paweł Dymowski, przewodniczący Rady Samorządu Studenckiego PANS.

W tegorocznej edycji festiwalu miejsca na podium zajęli:

  1. Studenckie Koło Naukowe Medycyny Ratunkowej COR,
  2. Studenckie Koło Naukowe Abaculus
  3. Studenckie Koło Naukowe Edukatorzy Żywienia

Zwycięskie koła są nagradzane m.in. zwiększeniem budżetu na działalność. Wybranie najlepszych nie jest zadaniem prostym.

- Koła naukowe trudno ze sobą porównać. Trudno porównać studentów działających artystycznie ze studentami, którzy działają sportowo czy naukowo. Niemniej jednak każdy z nich reprezentuje swoją dziedzinę naukową i każdy powinien zarażać nas swoją pasją. Studia są dla ludzi chętnych, którzy chcą się uczyć, rozwijać swoje zamiłowania. Koła naukowe w tym pomagają – dodaje Paweł Dymowski.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska