Sukces młodych łuczniczek z Głuchołaz

archiwum klubowe
Zawodniczki Chrobrego na podium, a wraz z nimi trener Arkadiusz Strzelczyk.
Zawodniczki Chrobrego na podium, a wraz z nimi trener Arkadiusz Strzelczyk. archiwum klubowe
Zawodniczki Chrobrego zostały halowymi drużynowymi mistrzyniami Polski juniorek młodszych.

Mistrzostwa Polski zawodników do 17 lat odbywały sie w Tyczynie koło Rzeszowa. Startowało blisko 200 zawodników. Bardzo miłą niespodziankę w rywalizacji drużynowej sprawiły zawodniczki Chrobrego Głuchołazy, które zdobyły złoty medal. W składzie drużyny były: Michalina Ziółkowska, Olimpia Kowszyn, Aleksandra Kopaczyńska i Joanna Strzelecka, a ich trenerem jest Arkadiusz Strzelczyk.

W drodze do finału zawodniczki Chrobrego pokonały: Viktorię Ścinawka Średnia 208:182 pkt, a następnie faworyzowanego Łucznika Żywiec 212:202. W ostatecznej walce o złoto rywalkami były zawodniczki Stelli Kielce. I z tym faworytem nasze zawodniczki sobie poradziły wygrywając 212:202.

- Dziewczyny dzielnie walczyły o każdy punkt - mówi trener Strzelczyk. - W całym cyklu drużynowych kwalifikacji i eliminacji nie popełniły najmniejszego błędu, wykazały się dużą odpornością psychiczną

Nasz drugi zespół w rywalizacji dziewcząt - Obuwnik Prudnik przegrał w ćwierćfinale z Łucznikiem Żywiec 175:206 i ostatecznie zajął 7. miejsce. Jego barwy reprezentowały: Karolina Farasiewicz, Karolina Konopka, Katarzyna Olinkiewicz i Elżbieta Wojciechowska. Trenerem klubu z Prudnika jest Krzysztof Kocik.

W rywalizacji indywidualnej dziewcząt na starcie stanęły 63 zawodniczki. Przez eliminacje do grona najlepszych 32 i pojedynków przebrnęło pięć naszych: Kowszyn, Konopka, Kopaczyńska, Farasiewicz i Ziółkowska. Najlepiej spisała się Kowszyn, która w fazie głównej przeszła dwie rundy i ostatecznie odpadła w ćwierćfinale zajmując 8. miejsce. Lokaty naszych pozostałych zawodniczek: 16. Konopka, 19. Kopaczyńska, 21. Ziółkowska, 27. Farasiewicz, 36. Olinkiewicz, 43. Strzelecka, 49. Wojciechowska.

W rywalizacji indywidualnej chłopców wystartowało aż 120 zawodników, w tym sześciu z Opolszczyzny. Oto ich lokaty: 23. Damian Baniak (Chrobry Głuchołazy), 33. Kacper Helbin (Obuwnik Prudnik), 69. Wojciech Kocik (Obuwnik), 78. Michał Setlak (Chrobry), 84. Rafał Jaślar (Obuwnik), 104. Przemysław Konopka (Obuwnik). W rywalizacji drużynowej nasze zespoły nie uczestniczyły.