Świąteczna magia dla bezdomnych zwierząt. Dzień otwarty w schronisku w Opolu. Podaruj miłość i znajdź nowego przyjaciela

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Czego schronisko najbardziej potrzebuje? Kierowniczka jednoznacznie odpowiada: adopcji, adopcji i jeszcze raz adopcji.
Czego schronisko najbardziej potrzebuje? Kierowniczka jednoznacznie odpowiada: adopcji, adopcji i jeszcze raz adopcji. Mateusz Majnusz
W magicznym okresie świątecznym, gdy wszyscy odczuwają ciepło rodzinnych spotkań, warto także pomyśleć o bezdomnych zwierzętach, które również pragną miłości i domu. W sobotę, Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu otwiera swoje drzwi dla wszystkich, którzy chcą podarować bezdomnym zwierzakom trochę radości i troski.

Tym razem, z okazji zbliżających się Mikołajek, schronisko przygotowało wiele atrakcji. Zamiast tradycyjnego otwartego dnia, który zwykle odbywał się 6 grudnia, tym razem dzień otwarty zaplanowano w sobotę, 9 grudnia.

W ramach wydarzenia, schronisko prosi o wsparcie w postaci karmy dla zwierząt, szczególnie tej mokrej. W zamian za taką pomoc, każdy darczyńca otrzyma drobny poczęstunek od schroniska. Będzie też możliwość zakupu pierniczków świątecznych, którymi można się delektować na miejscu lub zabrać do domu.

Tak możesz pomóc schronisku. Wyjątkowa akcja "Karma wraca":

Jedną z głównych atrakcji tego dnia będą spacery z psami. Jeśli pogoda dopisze, wolontariusze schroniska będą mieli okazję wyprowadzić psiaki na świeżym powietrzu. Warto podkreślić, że zazwyczaj spacery z psami organizowane są wyłącznie przez wolontariuszy, którzy angażują się bezpośrednio w opiekę nad podopiecznymi schroniska.

Potrzeba adopcji, adopcji i jeszcze raz adopcji

- Nasze schronisko jest jedynym miejscem w Opolu tego typu, pełniącym ważną rolę dla bezdomnych zwierząt, które znalazły się tu z różnych powodów, często z powodu porzucenia przez swoich właścicieli – mówi Dorota Skupińska, kierownik Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu.

Na pytanie, czego schronisko najbardziej potrzebuje, kierowniczka jednoznacznie odpowiada: adopcji, adopcji i jeszcze raz adopcji. Właśnie to jest kluczem do zapewnienia zwierzętom nowego, bezpiecznego domu i szansy na lepsze życie.

Sens świąt to dzielenie się radością i miłością

Jeśli ktoś z różnych przyczyn nie może przyjąć zwierzaka do swojego domu, istnieje wiele innych sposobów, jak można wesprzeć schronisko. Skupińska podkreśla, że potrzebne są datki oraz konkretne przedmioty, które mogą poprawić warunki pobytu zwierząt.

- W tym momencie priorytetem jest wsparcie w zakresie wyżywienia. Schronisko obecnie dba o ponad 180 kotów i 70 psów, więc wysokoenergetyczna karma jest niezbędna do zapewnienia im zdrowego i zrównoważonego pożywienia – tłumaczy kierownik.

Zachęcamy wszystkich miłośników zwierząt do odwiedzenia Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu 9 grudnia i wspólnego spędzenia czasu z czworonogami, które czekają na ciepły dom i miłość nowych opiekunów. Przypomnijmy sobie prawdziwy sens świąt – dzielenie się radością i miłością z tymi, którzy tego najbardziej potrzebują.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska