Szermierka. Szpadziści Startu Opole zdobyli brąz na europejskim turnieju w Poznaniu

Aleksander Wiśniowski (z lewej) i Damian Michalak - zdobywcy brązowych medali na turnieju w Poznaniu. fot. Archiwum klubowe
W Poznaniu gościła czołówka młodzieży z kilku krajów Europy. Młodzi szpadziści Startu Opole, Aleksander Wiśniowski i Damian Michalak stanęli na podium.

Wtej prestiżowej imprezie dla najmłodszych, dobrze zaprezentowali się szpadziści Startu Opole (10-14 lat). Damian Michalak po wygraniu eliminacji w swojej grupie, wygrał kolejne pojedynki pucharowe, przegrał walkę o wejście do finału, zajmując 3. miejsce.

Z kolei Aleksander Wiśniowski (14 lat) osiągnął najlepszy rezultat w pojedynkach grupowych, potem wygrał trzy pojedynki pucharowe i sklasyfikowany został na medalowej, 3. pozycji - Miejsca na podium to dla moich podopiecznych duży sukces, tym bardziej, że są oni dopiero na początku zawodniczej kariery - skomentował trener Czesław Wojciechowski.

Blisko medalu był 10-latek Michał Rachwalik. Nie udało mu się jednak wygrać walki ćwierćfinałowej i zajął 5. miejsce. Dzielnie spisywał się Filip Ralko. Po walkach grupowych trafił na późniejszego zwycięzcę turnieju, któremu uległ tylko 6-8. Skończył rywalizację na 13. pozycji.

Pozostałe miejsca zawodników Startu: 10. Pamela Gnatowicz, 17. Paweł Boroń. Szpadziści Startu brali także udział w ogólnopolskiem turnieju W Radlinie. Najlepiej z nich zaprezentował się Michalak, który nie miał sobie równych rywali. W finale pokonał 8-3 Wojciecha Kolańczyka (Irwin Maniecz-ki). Rachwalik był w Radlinie 3., a Ralko - 5.