Top Biznes Klub podsumował rok. Razem firmom jest raźniej

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Członkowie T>OP Biznes Klubu spotkali się w ubiegłym tygodniu w CWK, by podsumować rok, wymienić się doświadczeniami, nawiązać biznesowe relacje.
Członkowie T>OP Biznes Klubu spotkali się w ubiegłym tygodniu w CWK, by podsumować rok, wymienić się doświadczeniami, nawiązać biznesowe relacje. Fot. krzysztof świderski
Budowanie relacji biznesowych i wymiana doświadczeń to cele T>OP Biznes Klubu. Skupieni w nim opolscy przedsiębiorcy podsumowali pierwszy rok współpracy.

Takie spotkanie to okazja do poznania ludzi spoza mojej branży - mówi Joachim Siekiera, właściciel firmy Chespa z Krapkowic, który był jednym z uczestników spotkania T>OPtymalna Firma. - Sytuacja firm na rynku zmienia się: z tradycyjnej relacji dostawca-odbiorca przechodzimy do poszukiwania klientów naszych klientów. Pracujemy w branży opakowaniowej, więc zamiast do drukarni staramy się dotrzeć np. bezpośrednio do producentów żywności. Takie kontakty przynoszą dużo lepsze efekty.

T>OPtymalną Firmę zorganizowano w ubiegłym tygodniu w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu jako podsumowanie tegorocznej działalności T>OP Biznes Klubu, działającego przy Parku Naukowo-Technologicznym. - To klub skupiający około 100 właścicieli i prezesów najważniejszych opolskich przedsiębiorstw - wyjaśnia Sławomir Janecki, koordynator klubu i dyrektor CWK. - Chcemy, by jego członkowie tworzyli osobiste relacje, wymieniali się doświadczeniami, wspólnie rozwiązywali nurtujące biznes problemy.

Wilhelm Beker, prezes OSM Olesno mówił, że obecność w T>OP Biznes Klubie pozwala firmie na bycie na bieżąco z tym, co dzieje się w gospodarce.
- Wszyscy musimy zatrudniać ludzi, szkolić ich, rozwijać się. Przez te spotkania możemy też porównać się z innymi - ocenia Wilhelm Beker.

Szczepan Kusibab, dyrektor zarządzający w firmie Adamietz mówi, że branża, którą reprezentuje, czyli budownictwo, odczuwa zastój spowodowany ograniczeniem inwestycji infrastrukturalnych.

- Naszym podstawowym produktem jest realizacja inwestycji dla sektora prywatnego - wyjaśnia Szczepan Kusibab. - Konkurencja na tym rynku jest bardzo duża, ale mamy już wypracowaną markę. Obecnie m.in. budujemy budynek mieszkaniowy we Wrocławiu dla jednej z tamtejszych firm oraz fabryki w Strojcu dla firm Narzędziownia Bogdan Pszenica oraz w Kątach Opolskich dla MM Systemy.

Co ciekawe, właściciel Narzędziowni także jest członkiem T>OP Biznes Klubu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska