W derbach Odra wygrała 3-0 z Piotrówką

Obrońca Piotrówki Marcin Grzywa (z prawej) wiele razy skutecznie powstrzymywał Janusza Gancarczyka. Mariusz Matkowski
Po bezbarwnym spotkaniu o 3-ligowe punkty ich komplet został w Opolu.

Tak jak należało się spodziewać zajmujący ostatnie miejsce w tabeli goście od początku skupili się na defensywie. W obronie Piotrówki grało więc pięciu zawodników, a wszyscy pomocnicy też byli bardziej skupieni na zabezpieczaniu tyłów, niż konstruowaniu akcji ofensywnych. Nie dziwił więc fakt, że Odra od pierwszych minut miała bardzo dużą przewagę.

Pierwszą okazję do zdobycia bramki miał już w 10. min Mateusz Bodzioch. W zamieszaniu stoper Odry uderzał jednak zbyt lekko i golkiper Piotrówki Piotr Adamek skutecznie interweniował. Pięć minut później zaskakujący strzał z 30 m oddał obrońca przyjezdnych - Mateusz Lubkowicz i piłka „ześliznęła” się po poprzeczce.

W 21. min Adamek obronił jeszcze strzał Damiana Ałdasia z 22 metrów, ale za chwilę pomocnik Odry dopiął swego. Uderzył nad murem z rzutu wolnego sprzed pola karnego, a Adamek tylko bezradnie przyglądał się jak piłka ląduje w siatce.

Do końca pierwszej odsłony na boisku nie wydarzyło się już wiele ciekawego. Odra nacierała, ale miała problem z pokonaniem zasieków obronnych rywali. Dopiero w 44. min bliski powodzenia był Mateusz Peroński, jednak po jego strzale i rykoszecie futbolówka przeleciała obok słupka.

Drugą połowę opolanie zaczęli dość ofensywnie. Główkował Ałdaś, a potem raz jeszcze próbował wykorzystać rzut wolny. W obu przypadkach na posterunku był Adamek. Ze strony gości w 58. min groźnie znów uderzał Lubkowicz, ale nieznacznie nad poprzeczką. Kolejną swoją szansę wykorzystał za to Ałdaś, a lepszej nie mógł mieć.

W 69. min w pole karne odważnie wbiegł Rafał Brusiło, a nieprzepisowo zatrzymał go Tomasz Wandzik, który jednocześnie nabawił się kontuzji. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a Ałdaś z rzutu karnego uderzył mocno i pewnie obok słupka.

Na 3-0 powinien podwyższyć Łukasz Staroń i to dwukrotnie w jednej akcji, ale najpierw jego strzał został zablokowany, a z dobitką poradził sobie Adamek. Błysnął za to raz jeszcze Ałdaś, który idealnie dograł na głowę Dawida Wolnego, a ten ulokował piłkę w siatce.

Odra Opole – Piotrówka 3-0 (1-0)
1-0 Ałdaś - 23., 2-0 Ałdaś - 70. (karny), 3-0 Wolny - 90.
Odra: Weinzettel - Kolanko, Gawron, Bodzioch, Brusiło - K. Gancarczyk (73. Wolny), Wepa, Peroń­ski (79. Włodarczyk), Ałdaś, J. Gancarczyk (61. M. Gancarczyk) - Bella (71. Staroń). Trener Zbigniew Smółka.
Piotrówka: Adamek - Bury, Grzywa, DzilińskiI, Wandzik (73. Musik), Lubkowicz - Walesa (82. Jaguś), Bińkowski, EkwuemeI (68. Tala), Cieluch - Mieszczak (68. Mróz). Trener Aleksander Mużyłow­ski.
Sędziował Mateusz Harazin (Katowice); Widzów 400.