W Klisinie woda zalała 10 gospodarstw

Sławomir Draguła Maciej Starzec
- Na naszym podwórku woda sięgała pół metra - mówi Kazimierz Solarewicz z Klisina.
- Na naszym podwórku woda sięgała pół metra - mówi Kazimierz Solarewicz z Klisina.
Zniszczone panele, wykładziny, pozalewane podwórka i budynki gospodarcze - to wynik gwałtownej ulewy, która spustoszyła w niedzielne popołudnie Klisino.

- Woda spływała ulicami z taką siłą, że podnosiła żelazne kraty ze studzienek - opowiada Piotr Hanuszew-ski, jeden z mieszkańców wsi.

- Na podwórku mieliśmy z pół metra wody - mówi inny mieszkaniec Kazimierz Solarewicz. - O mały włos nie straciliśmy dobytku.

Ulewa zalała dziesięć gospodarstw. Nie pomogły worki z piaskiem, którymi strażacy zabezpieczali posesje.

- Woda i tak wlewała się w obejścia- wyjaśnia Tadeusz Ciechanowski, sołtys Klisina. Jego zdaniem straty są tak duże, bo drogowcy źle przeprowadzili remont głównej ulicy. Zrobili za mało studzienek, rury kanalizacyjne mają za mały przekrój, a niektóre chodniki są tak sprofilowane, że woda, zamiast na jezdnię i do studzienek deszczowych, spływa na posesje.

- Jestem już po rozmowach z nadzorem Zarządu Dróg Wojewódzkich i dziś ich człowiek ma sprawdzić, czy remont drogi był wykonany zgodnie ze sztuką - mówi Ciechanowski.

Żywioł dał się również we znaki mieszkańcom kilku innych wsi w powiecie głubczyckim. Krzyżowice, Gołuszowice i Zubrzyce były pozbawione prądu, bo powalone przez wiatr drzewa zerwały linie energetyczne. Nieprzejezdnych było też wiele dróg, bo zalegało na nich błoto naniesionego przez wodę spływającą z pól. Tak było między Rakowem a Baborowem oraz w okolicach Dzielowa. W tych miejscach interweniowała straż, która usuwała z jezdni brunatną maź.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska