W niedzielę 2 czerwca odbędzie się Super Sprint Festiwalowy. Uwaga, będą utrudnienia na drogach Opola. Dwie linie MZK mają zmienione trasy

Krzysztof Marcinkiewicz
Krzysztof Marcinkiewicz
"2. Super Sprint Festiwalowy to impreza nawiązująca do wielkich tradycji Rajdu Festiwalowego, stanowiącego doskonałą wizytówkę naszego miasta i mamy nadzieję miłą rozrywkę dla kibiców sportów motorowych"
"2. Super Sprint Festiwalowy to impreza nawiązująca do wielkich tradycji Rajdu Festiwalowego, stanowiącego doskonałą wizytówkę naszego miasta i mamy nadzieję miłą rozrywkę dla kibiców sportów motorowych" FB Autmobilklub Opolski
Jednym z wydarzeń towarzyszących w tym roku Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki w Opolu jest 2. Super Sprint Festiwalowy. Odbędzie się on w niedzielę (2 czerwca) i spowoduje utrudnienia na drogach stolicy regionu.

Jak informuje Automobilklub Opolski, w niedzielę (2 czerwca) kierowców czekają spore utrudnienia w centrum miasta. Jest to związane z 2. Super Sprintem Festiwalowym w rejonie węzła łączącego Rondo im. gen. Tadeusza Rozwadowskiego, Obwodnicę Piastowską i ul. Wrocławską.

Na czas Sprintu zamknięte zostaną następujące odcinki:

  • ul. Wrocławska - od skrzyżowania z ul. Bierkowicką do ronda im. płk Ryszarda Kuklińskiego
  • Obwodnica Piastowska - od skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawskich do skrzyżowania z ul. Niemodlińską

Zamknięcie w/w odcinków dróg będzie obowiązywać w godzinach od 10:00 do 18:00.

Organizatorzy planują cztery przejazdy:

  • Start 1. załogi do PS 1 godz.12:00
  • Start 1. załogi do PS 2 godz.13:15
  • Start 1. załogi do PS 3 godz.14:30
  • Start 1. załogi do PS 4 godz.15:45

2. Super Sprint Festiwalowy to impreza nawiązująca do wielkich tradycji Rajdu Festiwalowego, stanowiącego doskonałą wizytówkę naszego miasta i mamy nadzieję miłą rozrywkę dla kibiców sportów motorowych - tłumaczą organizatorzy.

Organizatorzy przepraszają również za niedogodności, jakie spotkają mieszkańców miasta 2 czerwca. Apelują również o zgłaszanie wszystkich koniecznych wyjazdów i przejazdów przez wspomniane wyżej drogi.

Pozwoli nam to usprawnić przebieg imprezy dla Uczestników i mieszkańców - zapewniają.

Zmiany w komunikacji miejskiej podczas 2 Super Sprintu Festiwalowego

Jak informuje MZK Opole,, w związku z organizacją 2 Super Sprintu Festiwalowego, 2 czerwca wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania Obwodnicy Piastowskiej z ulicą Wrocławską. Oznacza to, że inaczej pojadą linie 5 i 12.
Trasa linii 5 w kierunku Wrzosek, od przystanku „Domańskiego-Koszary”, przebiegać będzie ulicami: Domańskiego, 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej, Wspólną i Wrocławską. Od Wrocławskiej autobusy pojadą swoją standardową trasą. Trasa powrotna w kierunku centrum przebiegać będzie w analogiczny sposób.

Z obsługi komunikacyjnej linii 5 wyłączone zostaną przystanki: „Domańskiego-Ludowa”, „Domańskiego-Zamiejska”, „Domańskiego-Cmentarna”, „Cmentarz-Pętla”, „Wrocławska-Wspólna” i „Wrocławska-Centrum Handlowe”.

Autobusy na tej linii zastępczo zatrzymywać się będą na przystankach: „10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej”, „Przylesie-Cmentarz”, „Wspólna-Zbożowa”, „Wspólna”, „Wspólna 8”, „Wspólna-Magazyny Usługowe” i „Wspólna-Wrocławska”.

Trasa linii 12 w kierunku Cmentarza Komunalnego i ulicy Północnej, od przystanku „Domańskiego-Koszary” przebiegać będzie ulicami: Domańskiego, Cmentarną, Wrocławską i Technologiczną. Dalej autobusy pojadą już swoją standardową trasą. Trasa powrotna w kierunku centrum przebiegać będzie w analogiczny sposób.

Z obsługi komunikacyjnej linii 12 wyłączone zostaną przystanki: „10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej”, „Przylesie-Cmentarz”, „Wspólna-Zbożowa”, „Wspólna”, „Wspólna 8”, „Wspólna-Mag. Usługowe”, „Wspólna-Wrocławska” i „Wrocławska-Wspólna”.

Autobusy linii 12 zastępczo zatrzymywać się będą na przystankach: „Domańskiego-Ludowa”, „Domańskiego-Zamiejska”, „Domańskiego-Cmentarna” i „Cmentarz-Pętla”.

Ważną informacją dla pasażerów jest to, że w niedzielę bilety trasowane na linie 5 i 12 oraz bilety jednorazowe, skasowane w autobusach tych dwóch linii, będą honorowane również w autobusach linii obsługujących rejon Cmentarza Komunalnego i ulicy Północnej.

Szczegółowe informacje znajdują się w rozkładach jazdy linii 5 i 12. A także na mapach dostępnych na stronie mzkopole.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska