Większe Opole. Mediacje także w marcu [wideo]

  Większe Opole. Mediacje także w marcu [wideo]

  Zdjęcie autora materiału
  Artur Janowski

  Nowa Trybuna Opolska

  Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, Opole oraz gmina Dobrzeń Wielki zdecydowały się na przedłużenie mediacji. Wiadomo już także, że RIO uchwaliło budżet gminy z uwzględnieniem pomocy ze strony miasta.

  Wprawdzie dotychczasowe mediacje - prowadzone pod opieką adwokat Anety Gibek-Wiśniewskiej - zakończyły się w lutym, ale w czwartek postanowiono, że będą kontynuowane również w marcu.

  - Pracę nad porozumieniem będą kontynuowane - podkreślała mediatorka. - Obie strony rozmawiały o finansach. Wiadomo, że Regionalna Izba Obrachunkowa uchwaliła budżet gminy, uwzględniając pomoc ze strony Opola, co stabilizuje finanse samorządu na ten rok. Obecnie będą prowadzone rozmowy na temat współpracy w latach kolejnych.

  Rozmowy to pomysł na wyjście z konfliktu, w którym znalazły się Opole i gmina Dobrzeń Wielki, której mieszkańcy nie chcą się pogodzić z powiększeniem stolicy regionu.

  Dzięki mediacjom przy jednym stole zasiedli przedstawiciele Dobrzenia oraz zespół reprezentujący Opole, w którym jest m.in. prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

  Wiemy, że gmina złożyła pewną propozycję miastu, ale na razie nie została przyjęta. Nie wiadomo zresztą, czy kiedykolwiek do tego dojdzie.

  - Mediacje lubią ciszę, gdybym nie wierzyła w powodzenia tych rozmów, to bym się ich nie podejmowała - mówi Aneta Gibek-Wiśniewska. - Apeluję o zachowanie ciszy mediacyjnej i o to, aby dać szanse spokojnie pracować obu stronom. Czekają nas teraz kolejne spotkania i rozmowy.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Wideo