Wieże Osobliwości w zamku w Mosznej. Międzynarodowe Targi Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego odbędą się w weekend 8-9 czerwca

Krzysztof Marcinkiewicz
Krzysztof Marcinkiewicz
Międzynarodowe Targi Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego "Wieże Osobliwości" odbędą się na błoniach zamku w Mosznej już 8 i 9 czerwca (sobota-niedziela).
Międzynarodowe Targi Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego "Wieże Osobliwości" odbędą się na błoniach zamku w Mosznej już 8 i 9 czerwca (sobota-niedziela). Radosław Dimitrow
W najbliższy weekend (8-9 czerwca) zamek w Mosznej będzie opolską stolicą turystyki i dziedzictwa kulturowego. Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego „Wieże Osobliwości".

Międzynarodowe Targi Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego „Wieże Osobliwości" odbędą się na błoniach zamku w Mosznej już 8 i 9 czerwca (sobota-niedziela) w godzinach od 10:00 do 17:00.

Specjalnie na tę okazję organizatorzy przygotowali szereg atrakcji i wydarzeń. Zainteresują one nie tylko miłośników turystyki, jak również entuzjastów dziedzictwa kulturowego.

Atrakcje zostały stworzone z myślą nie tylko o dorosłych, ale także dzieciach, które w tych dniach będą miały okazję uczestniczyć w specjalnych warsztatach, zabawach edukacyjnych oraz konkursach tematycznych. Każdy z odwiedzający znajdzie coś interesującego dla siebie i będzie mógł w pełni cieszyć się atmosferą tego wyjątkowego święta.

- Podczas targów będzie możliwość zapoznania się z szerokim wyborem stoisk wystawców reprezentujących branże turystyczną, rekreacyjną oraz lokalne dziedzictwo kulturowe - zapewniają organizatorzy.

Muzyczną gwiazdą targów będzie Natalia Zastępa

Gwiazdą targów w będzie Natalia Zastępa, zwyciężczyni konkursu Premiery na 58. KFPP w Opolu (2021). Artystka w 2021 roku zrealizowała na terenie zamku teledysk do utworu „Błysk”, który promował Jej debiutancki album pt. „Nie żałuję”.

W sobotę zagra Janek Diug Diugcello, wiolonczelista, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Wykonuje niezwykłe covery znanych i lubianych utworów z wykorzystaniem wiolonczeli.

Wydarzenie zostanie uatrakcyjnione pokazami których bohaterami będą postacie przebrane w niezwykłe stroje historyczne nawiązujące do różnych epok historycznych. Bez wątpienia jedną z największych atrakcji będą postacie z epoki baroku, z którymi będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Animatorzy nie tylko zaprezentują stroje z epoki, ale także chętnie porozmawiają o kulturze, obyczajach i życiu codziennym tamtych czasów

Wieże osobliwości nie tylko stanowią symboliczny motyw przewodni targów, ale są również niezwykle realne i praktyczne. Podczas targów będziemy mieli okazję uruchomić zwiedzanie wież zamkowych, z których rozpościerać się będzie niepowtarzalny widok zarówno na błonia zamkowe, jak i na cały krajobraz kulturowy otaczający zamek oraz pobliskie wsie.

Program Międzynarodowych Targów Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego w Mosznej

Scena:
Sobota, 8 czerwca

 • 11:00 Uroczysty polonez rozpoczynający targi
 • 11:30 Ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego "Piękno Zamkowej Okolicy"
 • 12:00 Prezentacja Zamków: Czocha, Kliczków, Krasiczyn, Moszna
 • 13:00 Koncert z dawną/staropolską muzyką ludową NasTroje Podczas koncertów prezentujemy autorskie aranżacje tradycyjnych pieśni ludowych w składzie: - Julia Topolanek-Pacan - wokal, skrzypce - Bartłomiej Pacan - wiolonczela, kontrabas - Paweł Kopeć – akordeon
 • 13:30 Prezentacja atrakcji turystycznej Trzy Wieże z Gminy Biała
 • 14:00 Mateusz Gap – "O tradycjach kuchni myśliwskiej w Mosznej"
 • 14:30 Patrycja Noworycka – wykład Zdrowie a turystyka
 • 15:00 Przemysław Supernak - wywiad z podróżnikiem
 • 16:00 Występ Artystyczny – Janek Diug

Niedziela, 9 czerwca

 • 11:00 Wykład dr Magdalena Przysiężna - Pizarska "Turystyka archeologiczna"
 • 12:00 Polski Forrest Gump – Spotkanie z Tomaszem Sobania
 • 13:00 Dorota Kokot – Tradycyjne wyroby cięgle w modzie
 • 14:00 – 16:00 Zabawy i konkursy przy scenie dla dzieci i dorosłych
 • 16:00 Występ Gwiazdy Targów – Natalia Zestępa z zespołem

Park:

 • 14:00 (sob.-ndz.) Pokaz Mody Historycznej
 • 14:00 (sob.) Stoisko kulinarne Moszna Zamek - Degustacja bograczu z jelenia
 • 10:00-17:00 (sob.-ndz.) - Wystawa zabytkowych rowerów - Przejazdy bryczką - Stoiska wystawców - Strefa relaksu i miejsce zabaw dla dzieci
 • 12:00-16:00 (ndz.) - zagroda z Alpakami

Więcej informacji znaleźć można na stronie zamku

Nowa Trybuna Opolska jest patronem Międzynarodowych Targów Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego "Wieże Osobliwości".

Nowa Trybuna Opolska jest patronem Międzynarodowych Targów Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego "Wieże Osobliwości".
Nowa Trybuna Opolska jest patronem Międzynarodowych Targów Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego "Wieże Osobliwości". archiwum organizatora
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska