Wojciech Bonowicz gościem 20. Opolskiej Jesieni Literackiej. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 28 listopada. Początek o godz. 18:00 w sali spotkań MBP.
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 28 listopada. Początek o godz. 18:00 w sali spotkań MBP. MBP Opole
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na spotkanie z Wojciechem Bonowiczem i prezentację tomu poetyckiego „Wielkie rzeczy" . Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 28 listopada.

Wojciech Bonowicz – poeta, publicysta, dziennikarz, stały felietonista „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „Znak” (gdzie prowadzi poświęconą poezji rubrykę „Moi mistrzowie”), autor kilku książek-wywiadów, biografii oraz książek dla dzieci. Chętnie współpracuje z muzykami rockowymi, wystąpił na płycie zespołu Fisz Emade Drony, pojawia się też jako gość na koncertach tej grupy. Laureat Nagrody Literackiej Gdynia za książkę poetycką Pełne morze (2007), dwukrotnie nominowany do Nagrody „Nike” (2002 i 2007).

Tytuł "Wielkie rzeczy" dzięki swej wieloznaczności dobrze opisuje najważniejsze wątki tego tomu: wielkie rzeczy to tak naprawdę codzienne czynności, świat podstawowych relacji, główne życiowe wybory. Ale w ten świat wkraczają też wydarzenia zewnętrzne - odwołanie choćby do protestów opozycyjnych na Białorusi, ale też do odleglejszych wydarzeń historycznych, które wciąż mają swoje konsekwencje. Opisywane napięcia znajdują swój wyraz w formie poszczególnych wierszy: obok utworów oszczędnych i powściągliwych pojawia się też kilka celowo rozgadanych, tworzących intrygujący kontrapunkt.

Jednocześnie nie brak w tych utworach autoironii - ostatecznie tytuł Wielkie rzeczy to nawiązanie do popularnego powiedzenia, którym kwituje się nadmierne użalanie się nad sobą. Podobnie jak w poprzednich książkach, które cieszyły się uznaniem zarówno czytelników, jak krytyki, Bonowiczowi udaje się harmonijnie połączyć wiele różnych wątków i tonacji

Spotkanie prowadzić będzie Bartosz Suwiński. Początek o godz. 18:00 w sali spotkań MBP.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska