Wojewódzki piłkarski Puchar Polski. Śląsk Łubniany - Polonia Głubczyce 1-1, rzuty karne 0-3

Kibice obserwujący mecz Śląsk Łubniany - Polonia Głubczyce.
Kibice obserwujący mecz Śląsk Łubniany - Polonia Głubczyce. Sławomir Jakubowski
Zespół z Łubnian w serii rzutów karnych nie wykorzystał trzech jedenastek.

Ponad dwie godziny trwała walka o awans do ćwierćfinału, a decydująca faza meczu - seria jedenastek miała rzadko spotykany przebieg. Na trzy kolejne trafienia z karnych gości z Głubczyc futboliści Śląska odpowiedzieli dwoma strzałami wysoko nad poprzeczką, a z jednym poradził sobie bramkarz Kamil Kosut.

Pierwsza połowa meczu przebiegała pod znakiem wyraźnej przewagi Polonii. Jej składne akcje siały popłoch wśród defensorów ekipy z Łubnian. W pierwszym kwadransie wyborne okazje zmarnowali Rafał Czarnecki i Wiesław Frydryk. Za trzecim razem się udało. Szybki atak gości zakończył golem Tomasz Cieślik. W 33. min idealną szansę na podwyższenie prowadzenia miał Frydryk, przed którym była pusta bramka.

- Już przed przerwą mogliśmy zapewnić sobie zwycięstwo - narzekał obrońca Polonii Mariusz Wiciak. - Zabrakło niestety skuteczności. Dominacja w pierwszej połowie rozprężyła nas i dopiero bezbłędne wykonywanie karnych dało nam zasłużony awans.

W drugiej połowie Śląsk opanował środek boiska, groźnie atakował i szybko odrobił stratę. W 65. min dobrą okazję wykorzystał Gracjan Gacmaga. Dogrywka, mimo pełnej determinacji gry obu drużyn, nie przyniosła rozstrzygnięcia.

- Zmarnowaliśmy szansę awansu do ćwierćfinału - ubolewał napastnik Śląska Radosław Szypuła. - W drugiej połowie nie udokumentowaliśmy naszej przewagi, a w serii rzutów karnych dopadła nas niespotykana bezradność. Mecz potwierdził, że w rundzie rewanżowej nie będziemy bez szans na dobrą lokatę w tabeli IV ligi.
Śląsk Łubniany - Polonia Głubczyce 1-1 (0-1), rzuty karne 0-3
0-1 Cieślik - 25., 1-1 Gacmaga - 65.
Śląsk: Kozioł - Ł. Szczutowski, Ślepecki Świrski (112. Kuś), Nowak, - Naróg, Bartosiewicz, Piejko, Gacmaga (91. Lewicki) - Gibała, Szypuła. Trener Dariusz Broll.
Polonia: Kosut - M. Machi, Wiciak, Gużda, Jamuła (75. Hanuszewski) - Góra, Czarnecki (46. Fedorowicz), Milewski (85. Lenartowicz ), Wanat - Cieślik, Frydryk (68. Złoczowski). Trener Tomasz Makarski.
Sędziował Marcin Filarski (Kluczbork). Żółte kartki: Szypuła, Piejko, Świrski - Milewski, M. Machi, Wiciak. Widzów 30.