Wybory parlamentarne 2019. Konfederacja pokazała kandydatów do Sejmu. Jacek Wilk pierwszy na liście. "Jesteśmy jedynymi antysystemowcami"

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Jacek Wilk, lider listy kandydatów Konfederacji do Sejmu w woj. opolskim
Jacek Wilk, lider listy kandydatów Konfederacji do Sejmu w woj. opolskim Piotr Guzik
Jacek Wilk był w szerokim froncie ludzi, którzy dostali się do Sejmu z list ruchu Kukiz'15. Teraz jest pierwszy na opolskiej liście Konfederacji. Będzie konkurował o utrzymanie mandatu posła z Pawłem Kukizem, nr 1 na liście PSL.

Wcześniej Jacek Wilk był kandydatem Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta RP w wyborach z 2015 roku. Potem nawiązał współpracę z ruchem Kukiz'15 i został posłem kandydując w woj. świętokrzyskim. Na początku 2018 roku wystąpił z klubu Kukiz'15 i został posłem niezrzeszonym. Obecnie należy do koła poselskiego Konfederacja.

W majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego startował do Brukseli jako lider listy Konfederacji w woj. śląskim. Teraz jest "jedynką" w woj. opolskim.

- Na nasz ruch składa się wiele podmiotów. To, że kandyduję tutaj, wynika z ustaleń pomiędzy poszczególnymi formacjami - tłumaczy.

- Gdy zostawałem posłem, byłem częścią antysystemowego ruchu Kukiz'15. Ale Paweł Kukiz wiążąc się z PSL stał się częścią systemu. Teraz tylko Konfederacja jest formacją prawdziwie antysystemową - przekonuje Jacek Wilk.

Z którą partią ci po drodze? Test preferencji politycznych. Wybory do Sejmu i Senatu 2019

Lider opolskiej listy Konfederacji przekonywał, że obecny rząd zabiera Polakom w różnych podatkach około 80 proc. pensji. - Nie można okradać rodzin podatkami. Dlatego chcemy je znacznie ograniczyć i uprościć. Osobiście uważam, że należałoby całkowicie zlikwidować podatek dochodowy, ale jeśli ludziom byłoby to trudno przyjąć, to zastosować sprawdzone rozwiązania z zagranicy - mówi Jacek Wilk.

Daniel Szkarupski, nr 3 na liście Konfederacji wskazuje kolejne zagraniczne rozwiązania, które formacja ta chciałaby wprowadzić w Polsce. - To weto obywatelskie znane ze Szwajcarii oraz system prezydencki na wzór tego w USA. Skoro tam działają, to czemu nie miałoby tak być u nas? - pyta.

Jednocześnie Konfederacja chce się zamknąć na zagraniczne trendy społeczne. - Suwerenność rodziny jest podstawą. To rodzice powinni decydować o swoich dzieciach. Nasza kultura zbudowana jest na chrześcijaństwie. Teraz jest ono podkopywane, choćby poprzez forsowanie deprawacyjnej edukacji seksualnej. Na to nie ma naszej zgody - stwierdza Łukasz Fomicz, nr 2 listy Konfederacji.

Konfederacja w woj. opolskim wystawi niepełną listę kandydatów liczącą 19 osób.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska