Zapasy. Pięć medali mistrzostw Polski juniorów młodszych dla Orła Namysłów

Jeden złoty i cztery brązowe krążki wywalczyli przedstawiciele Orła Namysłów podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, będącej odpowiednikiem mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Na najwyższym stopniu podium stanął Krystian Krupiński, który powtórzył swój sukces sprzed roku i znów nie miał sobie równych w mocno obsadzonej kategorii do 65 kg. Co więcej, uczynił to w kapitalnym stylu, ponieważ wszystkie swoje walki wygrał przed czasem.

Zważywszy na to, piąty zawodnik mistrzostw Europy do lat 17 z 2019 roku może tylko żałować, że z powodu pandemii koronawirusa odwołane zostały tegoroczne mistrzostwa Europy i świata tej grupy wiekowej. W takiej dyspozycji, jaką obecnie prezentuje, miałby bowiem na tych zawodach realną szansę powalczyć nawet o medal.

Podczas finałów OOM, rozgrywanych we Włodawie (województwo lubelskie), od powtórzenia wyniku Krupińskiego niewiele dzieliło Marcina Stanka. Ten reprezentant namysłowskiego klubu, rywalizujący w kategorii do 71 kg, przegrał jednak nieznacznie (2-4) walkę półfinałową i ostatecznie sięgnął po brąz. Był to dla niego drugi w historii medal OOM. Pierwszy z nich, srebrny, zdobył w 2018 roku. Sięgnął po niego jednak rywalizując w znacznie niższej kategorii wagowej, bo do 51 kg.

Na 3. miejscu zmagania ukończyli również dwaj inni zawodnicy Orła, debiutujący w mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Mający po 15 lat i startujący w kategorii do 48 kg Wiktor Bender i Piotr Balcerzak udowodnili, że również mają papiery na to, by na dobre zagościć w krajowej czołówce.

Do medalowego dorobku klubu z Namysłowa przyczyniła się także Aleksandra Witoś. Tak jak większość jej kolegów, ona również zawiesiła na swojej szyi brązowy medal. Podobnie jak Stanka, niewiele dzieliło ją od awansu do finału w bardzo mocno obsadzonej kategorii do 57 kg. Minimalny błąd taktyczny sprawił, że musiała zadowolić się lokatą na najniższym stopniu podium, powtarzając tym samym swój rezultat z 2019 roku.

Poza czołową trójką znaleźli się natomiast Patryk Bratosiewicz (kat. do 55 kg) oraz Adrian Matyjasek (kat. do 60 kg). Pierwszy z nich zajął ostatecznie 5., a drugi 8. miejsce.

Ponadto Orzeł Namysłów zajął też 1. pozycję w klasyfikacji drużynowej OOM w stylu wolnym.