Zbierz drużynę i weź udział w wyjątkowych zmaganiach

Materiał informacyjny Politechniki Opolskiej
Do 15 marca uczniowie szkół średnich mogą się zgłaszać do konkursu „Mechaniczny by night”. Siódma edycja popularnego wydarzenia odbędzie się już 5 kwietnia.

To już siódma edycja popularnego konkursu organizowana przez Wydział Mechaniczny Politechniki Opolskiej. Rok temu wzięło w niej udział 10 czteroosobowych drużyn reprezentujących szkoły z województwa opolskiego i śląskiego.

Każda z drużyn miała do wykonania siedem zadań, których tematyka związana jest z kierunkami oferowanymi na Wydziale Mechanicznym Politechniki Opolskiej. Np. trzeba było wykonać zadanie polegające na budowie pompki i przepompowaniu wody z jednego pojemnika do drugiego. Kolejne to rozpoznawanie pewnych obiektów na podstawie skanu 3D. Było także zadanie polegające na tworzeniu konstrukcji z makaronu i kleju i sprawdzenie jej wytrzymałości oraz zadanie związane z rozpoznawaniem rzutów bryły, jaką uczniowie trzymali w ręku. W tym roku na uczestników czekają kolejne nowe, różnorodne wyzwania. Emocji na pewno nie zabraknie - wylicza dr inż. Grzegorz Borsuk, organizator konkursu.

O tym, że warto wziąć udział w konkursie, przekonują uczestnicy poprzednich edycji. - Są tutaj ciekawe zadania, bardzo nam się podoba, mamy dobrą ekipę – mówi Kuba Grzeszek, jeden z członków drużyny „Mistrzowie” z Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim.

To bardzo ciekawa propozycja. Chcieliśmy także pokazać swoje umiejętności kolegom i koleżankom ze szkoły. Najłatwiejsze według mnie zadanie to było przepompowanie cieczy z jednego pojemnika do drugiego, a z takich ciekawych to latanie dronem – dodaje Tobiasz Michalski, z tej samej drużyny.

- To już tradycja, że nasza szkoła bierze udział w zmaganiach, trzeba było ją podtrzymać. To też okazja do poznania ciekawych osób – mówi Krzysztof Swoboda z ekipy „Skompresowani” z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” z Raciborza. – To bardzo ciekawe doświadczenie, można tutaj poznać wiele różnych technik, których w domu czy szkole nie doświadczymy. To bardzo ciekawe i rozwijające zajęcie – dodaje Bartosz Wąchała.

Konkurs odbędzie się w piątek, 5 kwietnia br. w godzinach 17.30 – 21.00 na terenie budynku Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 5 w Opolu. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 15 marca, wystarczy wysłać maila na adres: [email protected].

Na uczestników czeka moc wrażeń, wyzwań oraz atrakcyjne nagrody.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska