Zmiana organizacji ruchu w centrum Opola. Żeromskiego i...

  Zmiana organizacji ruchu w centrum Opola. Żeromskiego i prawoskręt z Oleskiej już przejezdne. Ale to nie koniec prac [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Piotr Guzik

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Ulica Żeromskiego i prawoskręt z ul. Oleskiej są już przejezdne
  1/31
  przejdź do galerii

  Ulica Żeromskiego i prawoskręt z ul. Oleskiej są już przejezdne ©Piotr Guzik

  Od poniedziałku możliwy jest przejazd odcinkiem ulicy Żeromskiego, który był zamknięty od początku wakacji. Otwarty został też prawoskręt z ulicy Oleskiej, który pozwala ominąć rondo im. Rotmistrza Pileckiego. W pobliżu nadal prowadzone są roboty drogowe, przez co kierowcy niepewnie korzystają z udostępnionych dróg.
  W ciągu trzech miesięcy zmieniła się geometria ulicy Żeromskiego na odcinku między skrzyżowaniami z ulicami Kośnego i Kamienną.

  Nowością jest rondo na wylocie powstającego parkingu podziemnego na pl. Kopernika. Oprócz tego pasy jezdni są od siebie oddzielone podłużną wysepką.

  Inaczej wygląda też okolica ronda im. Rotmistrza Pileckiego. Powstał zjazd z ul. Oleskiej pozwalający ominąć to skrzyżowanie.

  W poniedziałkowy poranek kierowcy wyraźnie wątpliwi jednak, czy można z niego korzystać. Wielu z nich najpierw wjeżdżało na rondo, a potem skręcało z niego w prawo. Podobna sytuacja miała miejsca na skrzyżowaniu ulicy Żeromskiego z Kośnego.

  Przez trzy miesiące tą drugą drogą prowadził objazd, a wyjazd z niej na skrzyżowaniu z ul. Katowicką był uprzywilejowany. Teraz już nie jest.
  Zobacz galerię
  Otwarcie odcinka ulicy Żeromskiego oraz prawoskrętu z ul. Oleskiej nie oznacza końca prac. Na jezdniach nie ma oznakowania poziomego. To ma być wykonywane w środę.

  Na montaż czekają też słupy oświetleniowe, a obok jezdni nadal prowadzone są prace brukarskie, poruszają się też przy niej robotnicy i sprzęt wykorzystywany do budowy parkingu podziemnego i rozbudowy Solarisa.

  Według ostatnich deklaracji inwestora, ta pierwsza inwestycja ma być gotowa na przełomie listopada i grudnia, ukończenie centrum handlowego planowane jest na pierwszy kwartał 2019 roku.

  Całość kosztuje 100 mln złotych.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY