1 liga futsalu. Kolejne zwycięstwa Gredaru Brzeg i Berlandu Komprachcice

Patryk Kilian przypieczętował triumf Berlandu.
Patryk Kilian przypieczętował triumf Berlandu. Oliwer Kubus
Gredar Brzeg pokonał w 2. kolejce Heiro Rzeszów, a Berland Komprachcice okazał się lepszy od Górnika Polkowice.

Sobotniego wieczora ze zdobycia trzech punktów cieszyli się futsaliści miejscowego Gredaru. Bardzo pewnie ograli Heiro Rzeszów 6-2, ustawiając sobie mecz po swojej myśli już do przerwy.

Na półmetku rywalizacji brzeżanie prowadzili już bowiem 3-0, co potem pozwoliło im spokojnie kontrolować losy rywalizacji. Pierwsze skrzypce w ich szeregach grał Kamil Kucharski, który zakończył mecz z hat-trickiem. Po jednym trafieniu zanotowali Michał Grochowski, Mateusz Mika i Damian Makowski.

Gredar Brzeg - Heiro Rzeszów 6-2 (3-0)
Bramki dla Gredaru: K. Kucharski (trzy), Grochowski, Mika, Makowski.
Gredar: Raczkowski (Nafalski) - Grochowski, Rojek, K. Kucharski, Matejko, Ożóg, Fabijaniak, Boczarski, Jaworski, M. Kucharski, Makowski, Mika, Dykus.

Drugą wygraną w sezonie 1 ligi futsalu odniósł Berland Komprachcice. Tym razem ograł on u siebie Górnika Polkowice 7-5.

Starcie co prawda rozpoczęło się lepiej dla gości, bo w 7. minucie prowadzenie dał im Marcel Wolan, ale potem przed przerwą trafiali już tylko miejscowi. Na półmetku dwa trafienia miał już na koncie Mateusz Suchodolski, a po jednym Michał Bienias i Stefan Karnatowski.

W drugiej połowie gracze Górnika zabrali się jednak na tyle ostro do pracy, że po 33 minutach gry, za sprawą szalejącego Wolana (hat-trick) był remis 5-5.

Lecz to Berland w końcówce zadał dwa kluczowe ciosy, za sprawą goli Patricka Riemanna i Patryka Kiliana (odpowiednio 38. i 39. minuta).

Berland Komprachcice - Górnik Polkowice 7-5 (4-1)
Bramki dla Berlandu: Suchodolski (dwie), Bienias, Karnatowski, Sapa, Riemann, Kilian.
Berland: Burduja (Korzonek) - Suchodolski, Sapa, Małek, Kilian, Karnatowski, Riemann, Przywara, Krawców, Gawin, Bienias, Babanskykh.