190 dzieci z województw opolskiego i śląskiego, Niemiec i...

  190 dzieci z województw opolskiego i śląskiego, Niemiec i Rumunii buduje dziecięce miasto przy stowarzyszeniowej szkole w Opolu - Malinie

  Zdjęcie autora materiału
  Edyta Hanszke

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  190 dzieci z województw opolskiego i śląskiego, Niemiec i Rumunii buduje dziecięce miasto przy stowarzyszeniowej szkole w Opolu - Malinie
  1/16
  przejdź do galerii
  Dziś uczestnicy rozpoczęli wznoszenie budowli i przygotowywali się do jutrzejszych wyborów. W piątek popołudniu przedstawią dorosłym efekty swojej tygodniowej pracy.
  Stukot młotków, szum wiertarek i zapach drożdżowego ciasta rozchodziły się w poniedziałek (2 lipca) po terenie szkoły podstawowej w dzielnicy Malina w Opolu. Za zamkniętą drewnianą bramą 190 uczestników projektu przez tydzień buduje minimiasto.

  Dosłownie, bo z wiórowych płyt rozpoczęto wznoszenie budowli. W ruch poszły piły, wkrętarki, młotki i gwoździe. I o ile przy elektrycznej pile stanęli dorośli wolontariusze, to już przy wbijaniu gwoździ jedynie nadzorują małych pracowników.

  Miasto to nie tylko budowle, ale i organizacja - w poniedziałek społeczność przygotowała się do wyborów rady miejskiej, które odbędą się we wtorek. Miniobywatelom w ratuszu (jednym z namiotów) wydawano dowody - niezbędne przy głosowaniu.

  Z polowej kuchni (w drugim namiocie) rozchodził się zapach słodkich wypieków. Sztukę robienia drożdżowych smakołyków zdradziły panie z koła gospodyń. W namiocie - „szpitalu” dzieci spotkały się z ratownikiem medycznym, a przed namiotem „Teatr, cyrk, filharmonia” ćwiczyły układ taneczny z pomponami.

  - Do piątku do miasta mają wstęp tylko dzieci i wolontariusze. Rodziców i innych dorosłych zapraszamy na finał - mówi Michalina Wocka, która w projekcie w Opolu bierze udział po raz drugi, a przed tygodniem budowała minimiasto w Rumunii.

  - W tym roku mamy rekordową liczbę 190 uczestników, od drugiej do szóstej klasy szkoły podstawowej z województwa opolskiego, śląskiego, Niemiec i Rumunii - mówi Sabina Prokop, wicedyrektor szkoły. - Przez projekt pokazujemy, jakie są zawody, jak funkcjonuje miasto. Dzieci mają możliwość sprawdzenia swoich zdolności i umiejętności, zdobywania nowych doświadczeń, uczą się pracy w zespole.

  Zobacz galerię

  OPOLSKIE INFO - 25.05.2018

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Wiedza o samorządzie w pigułce

  Wiedza o samorządzie w pigułce

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Opolu!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Opolu!

  Zapraszamy na jeździecki Hubertus 2018

  Zapraszamy na jeździecki Hubertus 2018

  Wideo