2 liga siatkarek. ECO AZS-u Uni Opole w finale play off

Redakcja
Oliwer Kubus
Zespół ECO AZS-u Uni Opole pewnie pokonał w półfinale play off 2 ligi Olimpię Jawor. W finale zagra z lepszym z pary MKS Świdnica – Częstochowianka Częstochowa.

Przed tygodniem na boisku w Jaworze opolanki miały trudną przeprawę, ale po tie breaku wyszły z niej zwycięsko. W rewanżu, w wypełnionej po brzegi kibicami hali II LO, nie zostawiły złudzeń rywalkom.

- Cieszy nas tak przekonywujący wynik, bo od samego początku sezonu przygotowywaliśmy się na ten etap rozgrywkowy – mówił trener opolanek Patryk Fogel. - W trakcie sezonu były mecze słabsze, ale mając zespół tak młody i na dorobku nie można było inaczej. Szykujemy się do najważniejszych meczów i dziewczyny pokazały w rewanżu kawał dobrej siatkówki.

Najbardziej wyrównany była I odsłona, jednak choć wynik był „na styku”, to miejscowe miały przewagę, a siatkarki z Jawora musiały gonić. W połowie seta ECO AZS UNI uzyskał 3-4 punkty przewagi i taki dystans utrzymał do końca.

Również do połowy II partii toczyła się zacięta walka. Wprawdzie miejscowy na początku wygrywały 7:2, ale Olimpia doprowadziła do remisu 13:13 i 14:14. Od połowy seta gospodynie uzyskały już wyraźna przewagę.

- Szarpany wynik na początku był wynikiem nerwowej gry, bo ciąży na nas olbrzymia presja – dodał trener Fogel. - Cieszę się, że zespół sobie z tym radzi. Poza tym nie jesteśmy robotami, by grać równo na najwyższym poziomie, część dziewczyn jest na dorobku. W pierwszym secie była walka, ale cały czas pod naszą kontrolą.

Trzecia odsłona to już popis jednego zespołu. Przy serii zagrywek Aleksandry Cygan miejscowe od wyniku 3:2 „odjechały” na 12:2, potem wygrywały 19:10 i 21:11.

W drugi półfinale po dwóch meczach MKS Świdnica remisuje z Częstochowianką 1-1. Dzisiaj (13.03) decydujące starcie w Świdnicy.

ECO AZS UNI Opole - Olimpia Jawor 3:0 (21, 18, 15)
Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw 2-0.
ECO: Cabajewska, Zackiewicz, Gasidło, Kazaniecka, Cygan, Rygalik, Kuziak (libero) - Pfeifer, Głodzińska, Moczko, Magdalena Woźniczka, Maria Woźniczka, Pacholak, Witowska. Trener Patryk Fogel.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?