2 liga. Zwycięstwa Otmętu Krapkowice i Basketu Nysa

Dzięki wygranej w Rzeszowie, piłkarki ręczne Otmętu zostały wiceliderem 2 ligi.
Dzięki wygranej w Rzeszowie, piłkarki ręczne Otmętu zostały wiceliderem 2 ligi. Oliwer Kubus
Spośród czterech przedstawicieli Opolszczyzny, którzy w miniony weekend rywalizowali na poziomie 2 ligi, zwycięstwa odniosły piłkarki ręczne Otmętu Krapkowice i koszykarze Basketu Nysa.

Krapkowiczanki dobrze poradziły sobie w zaległym, wyjazdowym meczu 2. kolejki w Rzeszowie, wygrywając 30:28 z tamtejszym SPR-em Handball. Od początku do końca nasza drużyna była stroną dominującą, a najlepszy fragment gry zanotowała w drugim kwadransie, kiedy to rzuciła siedem bramek z rzędu i objęła prowadzenie 18:9.

W drugiej połowie zdarzył jej się co prawda podobny przestój i rywalki zmniejszyły straty do dwóch goli (20:22), ale koniec końców na więcej zawodniczki Otmętu im już nie pozwoliły.

SPR Handball Rzeszów - Otmęt Krapkowice 28:30 (14:20)
Otmęt: Mazurkiewicz - Kuźnik 9, Gołąbek 5, Migoń 5, Chmielewska 4, Łapszyńska 3, Kochanowska-Wistuba 2, Medwid 1, Stopa 1, Kuźmik, Rendchen, Szwajkiewicz.

Drugą porażkę w sezonie ponieśli natomiast szczypiorniści ASPR-u Zawadzkie. W meczu na szczycie grupy śląskiej przegrali z Viretem Zawiercie 30:32.

Choć nasz zespół niemal przez całe spotkanie musiał gonić wynik, w 55. minucie doprowadził do remisu 28:28. Końcówka znów jednak należała do zawiercian.

ASPR Zawadzkie - Viret Zawiercie 30:32 (14:18)
ASPR: Długoszewski, Mańko, Skwara - Ł. Całujek 9, Wacławczyk 5, Krygowski 4, Smyk 4, Zagórowicz 4, P. Całujek 2, M. Damas 1, Kaczka 1, P. Damas, Hentschel, Kubillas.

Powodów do radości nie mieli też piłkarze ręczni Orlika Brzeg, rywalizujący w grupie dolnośląskiej. Polegli oni w Gorzycach 33:37, będąc „na minusie” od pierwszej do ostatniej minuty.

Szczypiorniak Gorzyce - Orlik Brzeg 37:33 (18:12)
Orlik: Jarosz, Kania, Sobczyk - Piech 10, Ogorzelec 8, Marcyniuk 5, Wojcieszek 4, Dziurgot 2, Kurus 2,Stypiński 1, Turyniewicz 1, Białożyt, Młotkowski.

Piąty triumf w obecnych rozgrywkach zanotowali z kolei koszykarze Basketu Nysa. W Szczecinie wygrali oni z Ogniwem 98:84, „ustawiając” sobie rywala właściwie już po pierwszej kwarcie. Nysanie wygrali ją bowiem aż 31:17. I mimo, że w dwóch kolejnych odsłonach minimalnie lepsi byli gracze ze Szczecina, nadal goście mogli czuć się dość komfortowo. W ostatniej części gry przypieczętowali swoją wyższość.

Ogniwo Szczecin - Basket Nysa 84:98
Kwarty: 17:31, 23:19, 26:24, 18:24.
Basket: Malitka 25, Zygadło 18, Chorostecki 14, Chodor 14, Lepczyński 12, Kopciński 9, Milun 4, Kłyż 2, Topolski, Pazdur, Kliniewski.