27 osób - strażacy i policjanci trafili do kwarantanny po akcji ratunkowej po wypadku Ćwierciu pod Krapkowicami. Jest wynik pacjenta

Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow
19-letni kierowca bmw wjechał w volkswagena polo stojącego przy drodze w miejscowości Ćwiercie. Okazało się, że ranny mężczyzna może być zarażony koronawirusem. Po południu poznaliśmy wynik jego badania.

Wypadek w miejscowości Ćwiercie sam w sobie miał tragiczny skutek.

35-letni kierowca volkswagena zatrzymał swój samochód przy poboczu. Niedługo po tym, w auto wjechał samochód bmw prowadzony przez 19-latka.

35-latek stał wtedy przy samochodzie. Pomimo godzinnej reanimacji nie udało się go uratować.

19-latek trafił do szpitala. Podczas badań RTG lekarze zauważyli poważne zmiany w jego płucach. Uznali, że mogą być one spowodowane infekcją koronawirusem.

W związku z tym strażacy, policjanci i ratownicy medyczni - łącznie 27 osób - trafili do kwarantanny.

Strażacy dostali zalecenie z sanepidu, by do momentu uzyskania wyniku, poddać się izolacji - mówi Lucjan Lubaszka, rzecznik straży pożarnej w Krapkowicach.

- 15 funkcjonariuszy policji decyzją komendanta powiatowego zostało odizolowanych. W zależności od wyniku wrócą do służby lub zostaną poddani kwarantannie - mówi mł. aspirant Agnieszka Nierychła z biura prasowego KWP w Opolu. - Wynik badania uczestnika wypadku spodziewany jest w niedzielę po południu.

Jak nieoficjalnie ustalił dziennikarz nto, wśród osób objętych kwarantanną są m.in. mundurowi z OSP Kromołów i OSB Zabierzów, a także krapkowiccy policjanci.

AKTUALIZACJA. Po godzinie 15.30 starosta krapkowicki poinformował, że wynik 19-latka jest ujemny, co oznacza, że młody mieszkaniec gminy Krapkowice nie ma koronawirusa. Wszystkie odizolowane osoby mogły opuścić miejsca izolacji.

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Dodaj ogłoszenie