Aquapark w Opolu bez konkursu na koncepcję. Ratusz rozpoczął poszukiwania projektanta. Obiekt może wyglądać inaczej od założeń

Piotr Guzik
Aquapark w Opolu - wizualizacje prezentowane jesienią 2018 roku
Aquapark w Opolu - wizualizacje prezentowane jesienią 2018 roku UM Opole
Ratusz ogłosił właśnie przetarg, na podstawie którego wyłoniony będzie projektant obiektu. Wiele wskazuje też na to, że ten może się ostatecznie różnić od wizualizacji prezentowanych podczas kampanii wyborczej.

Budowa aquaparku w miejsce stadionu piłkarskiego przy ulicy Oleskiej w Opolu to jedna z wyborczych deklaracji prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego. Podczas kampanii z jesieni 2018 roku zaprezentowano zestaw wizualizacji obiektu.

- To będzie obiekt o rozmiarze dwóch, a nawet trzech pływalni Wodna Nuta. Część plenerowa będzie się łączyć z basenem Błękitna Fala przy pl. Róż, który w wakacje potrafi być bardzo zatłoczony. Pod dachem powstanie kilka basenów, a także zjeżdżalnie. Do tego dochodzą takie atrakcje, jak urządzenie do wytwarzania fal do surfingu czy jaskinia do pływania - wyliczał wtedy Arkadiusz Wiśniewski.

Przed rokiem radni zatwierdzili zabezpieczenie w budżecie Opola ponad 5 mln zł na wstępne prace oraz opracowanie dokumentacji technicznej. Jej zlecenie było planowane na ten rok. Miasto nie miało w tej kwestii pośpiechu, bowiem budowa aquaparku przy ul. Oleskiej jest uzależniona od wykonania nowego stadionu piłkarskiego przy ulicy Północnej. Ratusz czeka jeszcze na dokumentację tego drugiego obiektu. Wiadomo już jednak, że rozpoczęcie jego realizacji w tym roku nie jest planowane, z powodu cieć w budżecie powodowanych skutkami ekonomicznymi koronawirusa.

W przypadku stadionu był konkurs architektoniczny na jego koncepcję. W przypadku aquaparku ratusz się jednak na to nie zdecydował.

- Funkcjonujemy na dynamicznym rynku. Uznaliśmy, że w tej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie dialog z firmami projektowymi, którym my możemy przedstawić wachlarz naszych oczekiwań, a my możemy przekonać się co mogą on zaoferować poszczególne podmioty - mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik urzędu miasta.

Basen Błękitna Fala na placu Róż w Opolu otwarty

Basen Błękitna Fala w Opolu otwarty. Może przyjąć więcej osó...

Przyznaje, że wobec tego to, co było prezentowane na wizualizacjach, nie jest jednoznaczne z tym, jak ostatecznie będzie wyglądał aquapark ani jakie atrakcje się w nim znajdą.

- Chcemy jednak, aby był to obiekt nowoczesny i magnes nie tylko dla mieszkańców miasta - zaznacza.

Pierwotnie zakładano, że aquapark przy ul. Oleskiej powstanie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

- Obecnie nadal jesteśmy na to rozwiązanie otwarci. Jednak nie wykluczamy również samodzielnej realizacji. To jest uzależnione m.in. od możliwości pozyskania zewnętrznego dofinansowania - stwierdza Katarzyna Oborska-Marciniak.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska