Bramkarz Wojciech Stasiowski strzela. Grała IV liga

Archiwum
Wojciech Stasiowski, bramkarz Starościna
Wojciech Stasiowski, bramkarz Starościna Archiwum
Spośród pięciu zespołów, które liczą się w walce o awans punkty tym razem straciła tylko Swornica Czarnowąsy.

Trzecia ekipa ligi przed tą kolejką miała w Starościnie sporo szczęścia i Grzegorza Wierzbę w bramce. Gospodarze mieli bowiem trzy wyśmienite okazje, aby rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Tymczasem w 85. Min Michał Zboch wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i zdobył gola dla Swornicy. Wygranej jednak nie dowiozła ona do końca, gdyż rzut karny wykorzystał Wojciech Stasiowski.

Polonijne derby w Nysie zakończyły się szczęśliwym zwycięstwem gości z Głubczyc. zwłaszcza w drugich 45 minutach była całkiem przyzwoita. Paweł Lepak zdobył nawet w 55 min gola, którego jednak sędzia z niezbyt jasnych powodów nie uznał. Goście w tym czasie ograniczali się tylko do obrony. Czynili to skutecznie, zaś ich jedyna efektowna kontra zakończyła się golem zdobytym, po indywidualnej akcji rutynowanego Wiesława Frydryka.

Sektor dla kibiców gości na trybunach w Obrowcu zamilkł na chwilę w 42 minucie. Wówczas próbkę umiejętności pokazał najlepszy snajper LKS-u - Paweł Nowak, który zdobył kontaktową bramkę z Oderką Opole (1-2). W drugiej połowie lider nie pozostawił jednak rywalowi złudzeń. Mecz z dwoma bramkami na koncie skończył Wojciech Scisło i w tym sezonie ma ich na koncie 20.

Komplet punktów pewnie wywalczyły także MKS II Start Dobrodzień i LZS Piotrówka, choć ten pierwszy długo nie radził sobie z GKS-em Grodków. W Piotrówce zadebiutowało z kolei dwóch nowych obcokrajowców: pomocnik Crispin Hyancite i napastnik Moustapha Cisse. W dwóch starciach sąsiadów z tabeli górą Śląsk Łubnainy i Olimpia Lewin Brzeski. Dla pierwszych gola na wagę trzech punktów zdobył Łukasz Bojar i Śląsk umocnił się w środku stawki. Z kolei wygrana Olimpii w Kotorzu nieco uspokoiła sytuację w tabeli, która ostatnio zrobiła się dla obu ekip mało komfortowa.
Wyniki
Polonia Nysa - Polonia Głubczyce 1-2 (0-0)
0-1 Lenartowicz - 56., 0-2 Frydryk - 67., 1-2 Kotrys - 68.

LKS Obrowiec - Oderka Opole 1-5 (1-3)
0-1 Scisło - 15., 0-2 Sikorski - 36., 1-2 Nowak - 42., 1-3 Franek - 44. (karny), 1-4 Kowalczyk - 48., 1-5 Scisło - 90.

Silesius Kotórz Mały - Olimpia Lewin Brzeski 0-2 (0-0)
0-1 Tomaszewski - 61., 0-2 Solan - 85.

Śląsk Łubniany - OKS Olesno 1-0 (1-0)
1-0 Bojar - 19.

MKS II Start Dobrodzień - GKS Grodków 3-0 (0-0)
1-0 Dachowski - 53., 2-0 Włoch - 78., 3-0 Sobańtka - 81.

GKS Starościn - Swornica CiurexCzarnowąsy 1-1 (0-0)
0-1 Zboch - 85., 1-1 Stasiowski - 89. (karny)

Stal Brzeg - Sparta Paczków 1-1 (0-0)
1-0 Mazurkiewicz - 60., 1-1 Niziołek - 69.

Zryw Wysoka - LZS Piotrówka 1-5 (1-4)
1-0 Machulak - 7., 1-1 Mieszczak - 19., 1-2 Cisse - 30., 1-3 Obaka - 36., 1-4 Rudek - 42., 1-5 Cisse - 78.