Budowa obwodnicy południowej Opola. Będzie zamknięcie...

  Budowa obwodnicy południowej Opola. Będzie zamknięcie okolicznych dróg

  Piotr Guzik

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Od 19 listopada w rejonie budowy obwodnicy piastowskiej będą kolejne utrudnienia.
  1/6
  przejdź do galerii

  Od 19 listopada w rejonie budowy obwodnicy piastowskiej będą kolejne utrudnienia. ©Piotr Guzik

  Z powodu realizacji obwodnicy południowej Opola szereg dróg w jej sąsiedztwie będzie zamknięty bądź będą na nich obowiązywać ograniczenia w ruchu. Zmiany będą obowiązywać od 19 listopada.


  Budowa obwodnicy piastowskiej zaczęła się pół roku temu. Nowa droga ma połączyć obwodnicę północną ze "ślimakiem" na ul. Niemodlińskiej. Do tej pory głównym utrudnieniem w ruchu powodowanym budową drogi było zmniejszenie przepustowości ronda im. Tadeusza Rozwadowskiego w ciągu ulicy Wrocławskiej oraz zamknięcie jednego ze zjazdów na tym rondzie.

  Wkrótce utrudnienia będą znacznie większe. Rozpoczynają się prace budowlane w ciągu ulic Zbożowej, 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej oraz ul. Cmentarnej.

  Ulica Cmentarna będzie zamknięta od wysokości nowej kaplicy. Zamknięte będzie też skrzyżowanie ul. 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej z ul. Zbożową. Zjazd z wiaduktu na ul. Niemodlińskiej prowadzący w kierunku tego skrzyżowana będzie możliwy wyłącznie pojazdów oraz pracowników i klientów firmy Intereko.

  Na ul. 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej zaprojektowano tymczasowy przystanek autobusowy. Ma być wykonany na utwardzonym poboczu. Z tego względu zaplanowano demontaż istniejącego progu zwalniającego w rejonie projektowanego przystanku. Autobusy mają zawracać na pobliskim parkingu.

  Autobusy obsługujące istniejący przystanek na ul. Wspólnej nawracać będą na końcu drogi Zbożowej Bis, gdzie będzie zlokalizowany plac do zawracania. Będzie też dodatkowy przystanek na ul. Zbożowej Bis. Z kolei przystanek w ciągu ul. Cmentarnej będzie zlikwidowany.

  Zaplanowano też zamknięcie dwóch wejść na cmentarz na Półwsi od strony ulicy Zbożowej. Dojazd do firm działających przy ul. Zbożowej będzie poprowadzony ul. Zbożową Bis.

  Z kolei na ulicy Północnej zaprojektowano zakaz ruchu pieszych od skrzyżowania z ul. Etnografów do skrzyżowania z ul. Technologiczną.

  Oznakowanie tymczasowej organizacji ruchu ma być wkrótce odebrane przez Miejskie Zarząd Dróg.

  Taka sytuacja ma tam potrwać do końca lipca 2019 roku. Zakończenie budowy całej obwodnicy piastowskiej planowane jest na koniec przyszłego roku. Inwestycja kosztuje 119 mln zł (w tym około 100 mln zł stanowi unijne dofinansowanie).

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY