Budżet Obywatelski Opola 2023. Już można głosować na najciekawsze pomysły. W tym roku są także nowe zasady

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
- Zachęcamy mieszkańców Opola do aktywnego zaangażowania się w tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego - mówi prezydent Arkadiusz Wiśniewski.
- Zachęcamy mieszkańców Opola do aktywnego zaangażowania się w tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego - mówi prezydent Arkadiusz Wiśniewski. Mateusz Majnjsz
Od wtorku 20 września mieszkańcy Opola mogą głosować na propozycje zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Do rozdysponowania jest rekordowe aż 6,7 mln zł!

Spośród złożonych 99 projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego Opola, 13 nie uzyskało wymaganego progu poparcia (minimum 20 osób) i tym samym uzyskały negatywną ocenę formalną.

Tym samym do dalszej oceny zostało skierowanych 86 projektów. Po ocenie merytorycznej 10 projektów uzyskało oceny negatywne.

Ostatecznie na liście projektów do głosowania znalazło się 75 projektów - 23 ogólnomiejskie oraz 52 w puli dzielnicowej.

- Zachęcamy mieszkańców naszego miasta do aktywnego zaangażowania się w tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego. Teraz każdy z nas może oddać swój głos na najciekawszy projekt i mieć nadzieję, że zostanie on zrealizowany. Zachęcam, aby tego wyboru nie pozostawiać innym, tylko samemu zagłosować – mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Najwięcej złożonych projektów - 28 - dotyczy dróg, chodników i ścieżek rowerowych. Opolanie zgłosili też 15 projekty dotyczące terenów rekreacyjnych i placów zabaw, 10 dotyczących edukacji i kultury, 5 związanych z terenami zielonymi i nowymi nasadzeniami, ale są także inicjatywy na rzecz seniorów, poprawy zdrowia i działania na rzecz osób niepełnosprawnych czy sportowych.

Budżet Obywatelski Opola 2023. Kto i jak może zagłosować?

- W ramach Budżetu Obywatelskiego Opola każdy mieszkaniec naszego miasta jest uprawniony do zgłoszenia projektu. Nie istnieją ograniczenia wiekowe, czy też obszarowe pod względem dzielnicy zamieszkania. Należy jednak pamiętać, że osoby poniżej 18 roku życia wymagają zgody opiekuna prawnego – wyjaśnia Dorota Piechowicz-Witoń, naczelniczka Centrum Dialogu Obywatelskiego.

Głosować mogą również mieszkańcy nieposiadający obywatelstwa polskiego. Do udziału wystarczy numer PESEL. Zgłoszenie projektu dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną na interaktywnym formularzu wniosku. W tym celu należy zalogować się do platformy elektronicznej utworzonej specjalnie na potrzeby Budżetu Obywatelskiego Opola, pod adresem www.bo.opole.pl

- Każdy głos ma znaczenie i każdy może zdecydować, który projekt zostanie zrealizowany – podkreśla naczelniczka CDO

Nowością tegorocznej edycji będzie upublicznienie szczątkowych wyników na parę dni przed końcem głosowania. Ma to pozwolić na jeszcze większą mobilizację mieszkańców. Głosować można do 6 października.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska