Cementownia Górażdże nagrodziła pracowników zaangażowanych w modernizację pieca

Agata Grzesik
Kandydaci do nagrody typowani są przez kapitułę składającą się z trzech przedstawicieli dyrekcji oraz członka związków zawodowych. Fot. PS/nto
Kandydaci do nagrody typowani są przez kapitułę składającą się z trzech przedstawicieli dyrekcji oraz członka związków zawodowych. Fot. PS/nto
19 pracowników Górażdże Cement zostało nagrodzonych z okazji podsumowania zakończenia modernizacji drugiego pieca w cementowni.

Odznaczenia i tytuły "Zasłużony dla Górażdże Cement SA" przyznawane są pracownikom firmy Górażdże raz w roku, w okresie Barbórki, oraz w szczególnie ważne okazje, takie jak ostatnia - zakończenie największej w historii firmy inwestycji.

Kandydaci do nagrody typowani są przez kapitułę składającą się z trzech przedstawicieli dyrekcji oraz członka związków zawodowych.

- Kandydat do tytułu ,,Zasłużony dla Górażdże Cement” powinien wyróżniać się co najmniej jednym z rodzajów działalności: działalność w organizacjach zawodowych i społecznych, działalność wychowawcza – kształtowanie postaw zawodowych i społecznych młodych pracowników i współpracowników, działalność mająca znaczący wpływ na usprawnienie szeroko pojętego systemu zarządzania w spółce, działalność zawodowa, wyróżniająca się wzorowo wykonywanymi obowiązkami służbowymi, dobrą organizacją pracy, przyczynianie się do poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy, musi także posiadać 15 letni staż pracy w Górażdże Cement. - informuje Małgorzata Dąbrowska, rzeczniczka prasowa Górażdże Cement SA.

W tym roku tytuły i odznaczenia „Zasłużony dla Górażdże Cement SA” otrzymali

  1. - Włodzimierz Gołębiowski - kierownik budowy
  2. - Małgorzata Gozdek - Specjalista ds.Kontroli Budżetu i Dokumentacji
  3. - Bernard Woźnica - Inżynier Specjalista Robót Budowlanych
  4. - Janusz Micek - Inżynier Specjalista ds.Nadzoru Elektrycznego
  5. - Bogdan Góratowski - Operator Centralnej Sterowni
  6. - Edward Krutof - Monter układów automatyki przemysłowej

- Moją rolą była ścisła kontrola budżetu oraz prowadzenie szczegółowej dokumentacji projektu zgodnie z procedurami obowiązującymi w Górażdże Cement SA. Otrzymałam duży kredyt zaufania od firmy.– mówi Małgorzata Gozdek, jedyna kobieta w gronie osób odznaczonych – choć miałam dużo pracy i często musiałam zostawać na nadgodziny byłam bardzo zadowolona z pracy, którą mi powierzono. Miałam przyjemność współpracować ze świetnymi ludźmi, którzy włożyli w swoją pracę dużo serca, co zaowocowało sukcesem dla całej firmy.

– Byłam bardzo wzruszona i przejęta, gdy wyczytano moje nazwisko z listy „Zasłużonych dla Górażdże Cement S.A.”. – dodaje Małgorzata Gozdek.

Dyplomy uznania dla zespołu projektowego otrzymali

  • - Barcikowski Adam - Z-ca Kierownika Wydziału Produkcji
  • - Friedrich Adam - Kierownik działu zakupów technicznych
  • - Andrzej Grodziński - Starszy mistrz
  • - Andrzej Kowalski - Kierownik Zespołu Projektowego
  • - Mirosław Kucharski - Inżynier Specjalista ds.Mechanicznych
  • - Zbigniew Lachowski - Kierownik Wydziału Produkcji
  • - Marcin Ledwig - Inżynier Specjalista ds.Projektowania
  • - Bogusław Leszkiewicz - Główny Specjalista ds.Zespołu, ds.Projektów Grupy, Kierownik Projektu
  • - Marek Sekuła - Inspektor Nadzoru Mechanicznego Sztygar Urządzeń Mechanicznych Zakładu
  • - Andrzej Skrobarczyk - Inżynier specjalista robót elektrycznych
  • - Jan Szczerbiński - Główny Inżynier ds.Technicznych
  • - Zbigniew Szyszka - Główny Inżynier ds.Produkcji
  • - Gerhard Heidt - Menedżer Projektu HTC - specjalne podziękowania od firmy

Remont drugiego pieca do wypalania klinkieru i budowa czwartego młyna cementu trwał blisko rok, pracowało przy nim 3,5 tysiąca pracowników z 15 krajowych firm. Dzięki użyciu najnowocześniejszych technologii nowe piece będą produkowały po 6 tys. ton klinkieru na dobę każdy, co daje roczny poziom produkcji w wysokości 5 mln ton cementu.

Obniżony zostanie poziom hałasu i zanieczyszczenia środowiska i zmaleją koszty produkcji, przy jednoczesnym zwiększeniu możliwości wykorzystania paliw alternatywnych w procesie produkcji, np. starych opon, co także jest ekologicznym rozwiązaniem.

- To najważniejsza inwestycja w ponad 30-letniej historii firmy o ogromnym znaczeniu dla jej przyszłości i rozwoju. Górażdże to obecnie największa Cementownia w Europie – mówi Andrzej Balcerek, prezes zarządu Górażdże Cement S.A. – Zastosowanie najnowocześniejszych, dostępnych w świecie technologii pozwoliło nam znacząco podnieść zdolności produkcyjne i umocnić naszą pozycję na krajowym rynku cementu.

W otwarciu nowej linii technologicznej brali udział m.in. wojewoda opolski Ryszard Wilczyński, marszałek województwa Józef Sebesta, europosłanka Danuta Jazłowiecka, ks. Biskup Andrzej Czaja, burmistrz Gogolina Joachim Wojtala oraz prezesi zarządów Górażdże Cement S.A. i HeidelbergCement – Andrzej Balcerek i dr Bernd Scheifele.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska