Cztery czerwone kartki dla Piotrówki i wygrana Swornicy

Do 80 minuty spotkania na szczycie IV ligi był mecz, potem zaczęły się niepotrzebne emocje. Wówczas w dość dziwnych okolicznościach sędzia podyktował rzut wolny pośredni dla Swornicy, który na gola zamienił Adam Steczek.

Pogodzić nie mógł się z tym trener Marek Koniarek, który wylądował na trybunach i Piotr Lech, który zszedł z murawy. Od tego momentu na boisku zrobiło się nerwowo. Arbiter nie uznał bramki Piotrówce i często sięgał do kieszeni po "kartoniki". W efekcie goście kończyli mecz w siódemkę i heroicznie odpierali ataki miejscowych.

Dość łatwo wygrana przyszła ekipie Śląska Łubniany, która po przerwie dominowała nad Spartą Paczków, a niezwykle ważne okazało się wejście Łukasza Bojara. Nie obyło się też bez niespodzianek. Silesius Kotórz Mały, choć 35 minut grał w dziesiątkę zdołał strzelić w tym czasie aż trzy gole Stali Brzeg. Z kolei faworyzowany MKS II Start Dobrodzień "poszedł" na wymianę ciosów z Olimpią Lewin Brzeski, ale okazał się mniej skuteczny. Warto jednak zaznaczyć, że każda z drużyn zmarnowała po pięć okazji bramkowych.

Na dole tabeli decydowały się losy spadku. Zryw wysoka z pomocnikiem Mateuszem Tworkiem w bramce nie podołał duetowi z Grodkowa: Daniel Szylar - Krzysztof Raś i przegrał 1-4. Z kolei Polonia Nysa blisko 80 minut nie potrafiła pokonać bramkarza Obrowca - Denisa Opioły, ale potem zdobyła trzy gole.
Swornica Czarnowąsy - Piotrówka 2-1 (1-0)
1-0 Goncik - 35., 1-1 Dłutowski - 51., 2-1 A. Steczek - 80.

Śląsk Łubniany - Sparta Paczków 3-0 (1-0)
1-0 Miga - 32., 2-0 Karabin - 61., 3-0 Bojar - 83.

Silesius Kotórz Mały - Stal Brzeg 4-0 (1-0)
1-0 Murszewski - 34., 2-0 Mursze-wski - 75., 3-0 Owsiak - 78., 4-0 Wręczycki - 85.

MKS Start II Dobrodzień - Olimpia Lewin Brzeski 1-2 (0-1)
0-1 Oliwa - 38., 1-1 Sobańtka - 74., 1-2 Tramsz - 86.

Polonia Nysa - Obrowiec 3-0 (0-0)
1-0 Ciszewski - 78., 2-0 Słowik - 88. (karny), 3-0 Lepak - 89

Zryw Wysoka - GKS Grodków 1-4 (1-2)
1-0 Machulak - 2., 1-1 Szylar - 12., 1-2 Szylar - 19., 1-3 Raś - 64., 1-4 Szylar - 77.

GKS Starościn - Polonia Głubczyce 1-3 (0-0)
0-1 Złoczowski - 46., 0-2 Reiwer - 52., 1-2 Czuczwara - 55., 1-3 Kacprzak - 59.