Cztery medale sztangistów z Opola

Trener MOS-u Opole Stefan Fałek ze swoimi złotymi podopiecznymi: Maciejem Gumulińskim (z lewej) i Markiem Komorowskim. archiwum klubowe MOS Opole
Bardzo dobrze spisali się na mistrzostwach Polski juniorów do lat 20 zawodnicy MOS-u oraz Budowlanych Opole.

Na zawody do Łukowa przeznaczone dla zawodników urodzonych w roku 1997 i młodszych pojechało pięciu reprezentantów opolskich klubów. Czterech z nich stanęło na podium, a trzech na najwyższym jego stopniu.

Rywalizację w dwóch najlżejszych kategoriach zdominowali 18-letni podopieczni trenera Stefana Fałka z MOS-u Opole. W wadze do 56 kg triumfował Maciej Gumuliński, a w wadze do 62 kg Marek Komorowski.

Gumuliński w dwuboju uzyskał 204 kg (94+110). Miał pięć udanych prób, a spalił tylko ostatnia - 111 kg w podrzucie. Zwyciężył dość wyraźnie, bo drugi w klasyfikacji Jakub Kudryk (Meyer Elbląg) miał 194 kg.

Cztery udane próby miał natomiast Komorowski. W dwuboju osiągnął wynik 235 kg (105+130). Spalił drugą próbę w rwaniu (105 kg) i trzecią w podrzucie (138 kg). Drugie miejsce zajął Kacper Magielnicki (Zirve Terespol) z rezultatem 231 kg.

Trzeci złoty medal wywalczył 19-letni Mateusz Skulimowski (Budowlani Opole) w wadze do 94 kg. Co ciekawe nominalnie jego kategoria to 85 kg (na mistrzostwach ważył 85,2 kg), ale w niej natknąłby się na bardzo dobrego Kacpra Kłosa (Tarpan Mrocza). Wystartował więc w wyższej wadze i wygrał wyraźnie z wynikiem 332 kg (152+180). Miał cztery udane próby. Nie zaliczył w rwaniu 137 kg i w podrzucie 185 kg). Srebrny medal w tej kategorii wywalczył Marcin Zwolak (Znicz Biłgoraj) - 313 kg.

Skulimowski zajął 2. lokatę w klasyfikacji Sincleara przeliczającej podniesiony ciężar na wagę zawodnika spośród wszystkich zawodników startujących na mistrzostwach w Łukowie. Miał 392,44 pkt, a wygrał wspomniany Kłos. Mistrz w wadze do 85 kg miał 406,90 pkt (za wynik 340 kg w dwuboju).

Srebrny medal wywalczył 20-letni Dariusz Różański (Budowlani Opole) w kategorii do 105 kg. Miał on wynik 312 kg (140+172). Nawet jakby zaliczył te próby, które spalił (145 i 147 kg w rwaniu oraz 175 kg w podrzucie), to złota by nie miał. Wygrał Marcin Izdebski (Orlęta Łuków) z wynikiem 330 kg.

W Łukowie startował jeszcze jeden 18-latek z MOS-u Opole - Aleksander Jurecki. W wadze do 69 kg zajął 9. miejsce z wynikiem 193 kg (85+108).