Fortuna 1 Liga. ŁKS Łódź - Odra Opole 1:0. Przegrana bez konsekwencji na koniec sezonu

Odra Opole w kolejnym sezonie nadal będzie występować w Fortuna 1 Lidze.
Odra Opole w kolejnym sezonie nadal będzie występować w Fortuna 1 Lidze. Wiktor Gumiński
Odra Opole przegrała wyjazdowy mecz 34. kolejki Fortuna 1 Ligi z ŁKS-em Łódź 0:1. Niepowodzenie to nie miało jednak dla opolan najmniejszych konsekwencji, bowiem już po poprzedniej serii gier zapewnili oni sobie utrzymanie. Ekipa z Łodzi również już przed pierwszym gwizdkiem była pewna swego.

W 33. serii gier, Odra zremisowała u siebie 1:1 z Chojniczanką Chojnice, a ŁKS osiągnął taki sam wynik na wyjeździe z Arką Gdynia. Obu ekip podział punktów szczególnie nie martwił, ponieważ dla klubu z Opola oznaczał pozostanie w lidze, a dla łodzian nie tylko przypieczętowanie awansu do PKO Ekstraklasy, ale i triumfu w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.

O losach ostatniego w tym sezonie starcia dla obu drużyn zadecydowała akcja z 23. minuty, kiedy to defensywę Odry oszukał hiszpański pomocnik gospodarzy Pirulo i mocnym strzałem przy słupku zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Ogólnie potyczka w Łodzi nie obfitowała w zbyt wielkie emocje. Bezradny przy straconym golu bramkarz opolskiego zespołu Dominik Kalinowski (zastępował kontuzjowanego Artura Halucha) dobrze zachował się w paru innych sytuacjach.

Przy odrobinie szczęścia Odra również jednak mogła się pokusić o zdobycie przynajmniej jednej bramki. W pierwszej połowie słupek obił bowiem choćby Borja Galan, a po przerwie w poprzeczkę trafił Dawid Czapliński.

Ostatecznie zespół z Opola zakończył rywalizację w tym sezonie na 15. miejscu w tabeli. Zdobył łącznie 37 punktów (10 zwycięstw, 7 remisów, 17 porażek) i uzyskał bilans bramkowy 39-48.

ŁKS Łódź - Odra Opole 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Pirulo - 23.
ŁKS: Bobek - Dankowski, Dąbrowski (90. Śliwa), Marciniak, Tutyskinas - Pirulo, Kowalczyk, Mokrzycki (18. Ochronczuk), Trąbka (70. Kort), Szeliga (46. Ibe-Torti) - Janczukowicz (46. Juric).
Odra: Kalinowski - Paprzycki (84. Żemło), M. Kamiński, Pingot, Tkocz (90. Klimek) - Makuszewski, W. Kamiński (79. Urbańczyk), Niziołek, Galan, Nowak (84. Bednarski) - Czapliński (90. Guzdek).
Żółte kartki: Dąbrowski, Janczukowicz, Juric - Tkocz, Galan.