Fortuna 1. Liga. Odra Opole zmierzy się za wyjeździe z GKS-em Tychy. Czas zacząć strzelać gole

Po ostatnim spotkaniu z Puszczą Niepołomice (0-1), nastroje w Odrze zdecydowanie nie mogły być radosne. Mirosław Szozda
Po dwóch kolejkach Fortuna 1. Ligi, Odra Opole ma na koncie punkt, ale wciąż nie zdobyła choćby jednej bramki. Spróbuje to zmienić w sobotnim (10.08) wyjazdowym meczu z GKS-em Tychy (godz. 18).

O ile fakt, że opolanie nie zanotowali ani jednego trafienia na inaugurację rozgrywek w Legnicy nie był szczególnie wielkim zaskoczeniem, o tyle już liczba zero po stronie zdobyczy w domowym starciu z Puszczą Niepołomice była dużym rozczarowaniem.

Tym bardziej, że z Miedzią, czyli jednym z głównych faworytów do awansu, Odra zremisowała 0-0, a dużej mniej renomowanej Puszczy uległa 0-1. Co więcej, nie pokazała w tym meczu nic specjalnego.

Fortuna 1. Liga. Odra Opole gorsza od Puszczy Niepołomice [Z...

Na ogólnej ocenie postawy opolskiego zespołu w pierwszej w sezonie potyczce przed własną publicznością zaważyła głównie jego bardzo słaba postawa po przerwie. Bo choć Odra straciła gola w pierwszej połowie, to jednak właśnie w niej sprawiała dużo lepsze wrażenie i była znacznie bliżej zdobycia bramki. Skuteczność jednak nie była jej mocną stroną.

- Mój zespół zdecydowanie nie zasłużył na pochwały - nie ukrywał Mariusz Rumak, trener opolan. - Ambicji moim piłkarzom na pewno nie można było odmówić, ale zabrakło nam jakości, by tworzyć sobie klarowne okazje bramkowe - oceniał Rumak. - A kiedy już przed przerwą udało nam się do nich dojść, brakowało wykończenia.

Trwa głosowanie...

Jakim wynikiem zakończy się mecz GKS Tychy - Odra OPole?

Jeżeli drużyna z Opola chce marzyć o tym, by w Tychach w końcu rozpocząć strzelanie i walczyć o pierwsze zwycięstwo w sezonie, jej zawodnicy zdecydowanie nie mogą też brać przykładu z zachowania, jakiego w meczu z Puszczą dopuścił się Kamil Słaby. Popełniając nierozważne faule, dostał on dwie żółte kartki i na ponad 20 minut osłabił swój zespół. Szczególnie nieroztropny był faul taktyczny w zupełnie niegroźnej sytuacji, po którym otrzymał drugie napomnienie.

- Tak doświadczony piłkarz nie może popełniać takiego błędu w środku boiska - podkreślał tuż po końcowym gwizdku Rumak. - Musimy sobie jasno powiedzieć, że to było nierozsądne zachowanie i na pewno będziemy o nim z Kamilem rozmawiać. Zawodowi piłkarze takich rzeczy po prostu robić nie mogą.

Tym samym w ostatnich dniach w Opolu zdecydowanie mieli nad czym myśleć i pracować. Ale z drugiej strony, podobnie wygląda sytuacja w GKS-ie, który rozpoczął sezon jeszcze gorzej, od dwóch porażek 1-2 (z Radomiakiem Radom oraz GKS-em Jastrzębie).

To wszystko sprawia, że sobotnie starcie w Tychach dla obu drużyn jest niezmiernie ważne pod kątem podbudowania morale, które po ich ostatnich występach nie jest zbyt wysokie.