Hity z kanałów

Małgorzata Kroczyńska [email protected]
Cezary Pazura w nowym serialu Polsatu "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście”.
Cezary Pazura w nowym serialu Polsatu "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście”.
Jak co roku z początkiem jesieni stacje telewizyjne budzą się z letniego uśpienia i ruszają do ataku. Ich celem jest widz. Chcą go zdobyć nowościami, ale i kontynuacją najpopularniejszych teleturniejów, reality show i seriali.

TVN od dawna stawia na programy interaktywne, w których gra toczy się o cenne nagrody, a droga do ich zdobycia prowadzi przez widowiskowe i coraz bardziej wymyślne konkurencje.
Spełnią marzenia
"Dla ciebie wszystko" to najnowsza propozycja z tej półki. Program, produkowany na brytyjskiej licencji, ma dostarczać zarówno telewidzom, jak i uczestnikom mocnych wrażeń i dużej dawki rozrywki. Zasady są proste. Bohaterowie (na każdy odcinek składają się dwie historie) muszą wykonać zadanie wymyślone i przygotowane przez twórców programu. Stawką jest spełnienie marzenia życia innej osoby, z najbliższego otoczenia startującego zawodnika. Czyli - marzy ci się, mężu, wyprawa na safari, zgłoś udział żony w reality show "Dla ciebie wszystko". Jeśli jej się uda, ty wygrasz, spełni się twoje marzenie.
Nowy program TVN prowadzi Hubert Urbański. Jeden odcinek stacja wyemitowała już w ubiegłą niedzielę, kolejny za dwa dni.
Natomiast w środę, 24 września po raz pierwszy pojawi się na antenie TVN "Druga twarz", reality show także zakupiony od Brytyjczyków, emitowany już m.in. w USA, Niemczech i Australii. Uczestnik programu ma miesiąc na naukę nowego zawodu (na przykład agent ubezpieczeniowy będzie mógł zostać kaskaderem). Końcowy efekt miesięcznej mordęgi oceni jury, złożone z fachowców, które nie będzie miało pojęcia, że wśród zdających zawodowy egzamin jest ktoś, kto zaledwie cztery tygodnie wstecz był kompletnym nowicjuszem.
"Kawaler do wzięcia" to nowa propozycja TVN, adresowana głównie do telewidzek, pięknych i młodych dziewczyn, które marzą o księciu z bajki i chciałyby go znaleźć w tym programie. O względy tytułowego kawalera zabiegać będzie 26 pań.
TVN pozostaje także przy znanych już programach z udziałem widzów, takich jak "Chwila prawdy" czy "Droga do gwiazd", która jednak w nowej edycji odrobinę zmienia formułę (poszerzone jury) i tytuł - na "Twoją drogę do gwiazd".
Na antenie TVN pozostanie program rozrywkowy z udziałem gwiazd i ich przyjaciół "Jak łyse konie". Będą kolejne odcinki "Usterki", tropiącej fachowców-partaczy, a talk-show Ewy Drzyzgi "Rozmowy w toku" wróci na mały ekran w nowej scenografii. Będzie również kontynuacja serialu dokumentalnego "Cela".
Jako wydarzenie września TVN promuje zaś wybory Miss Polonia 2003.
Tej jesieni marzenia swoich widzów zamierza spełniać także program I telewizji publicznej, a w zasadzie za jej pośrednictwem będą to robić znane i lubiane gwiazdy. Telewidzowie za pomocą SMS-ów mogą zgłosić na przykład chęć zaproszenia znanego piosenkarza na swoje imieniny i wspólnego odśpiewania piosenki. Gdy spotkanie dojdzie do skutku, oczywiście w świetle jupiterów i w obecności kamer, TVP wyemituje nakręcony materiał. W "Jedynce" program "Spełniamy marzenia" poprowadzi Magda Mołek. Pierwsza odsłona - w niedzielę.
Kultura, polityka, rozrywka
TVP 1 poczynając od połowy września generalnie przebudowuje swój program. W nowej ramówce jest sporo niespodzianek. Należy do nich cykliczny program rozrywkowy "Gwiazdy kontra gwiazdy", którego gospodarzami będą Katarzyna Skrzynecka i Artur Szulc, a uczestnikami drużyny złożone ze sportowców i muzyków.
Szefowie "Jedynki" za największe wydarzenie jesiennej ramówki uznają nową telenowelę dokumentalną pt. "Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym" (emisja w niedziele o 21.45). Serial opowiada historie atrakcyjnych dziewczyn, które chcą zmienić swoje nudne, małomiasteczkowe życie, biorą udział w castingach, w konkursach na fotomodelki, a kończą jako atrakcje prowincjonalnych dyskotek i lokali gastronomicznych.
Z kolei w poniedziałki "Jedynka" zapraszać będzie na "Hit kultury", czyli program promujący wydarzenia tej dziedziny życia. W tym samym kręgu pozostanie "Pegaz", ale w tym przypadku po raz kolejny zmieni się prowadzący program (m. in. był poeta Marcin Świetlicki, była Kazimiera Szczuka, feministka i krytyk literacki). I tu niespodzianka - "Pegaz" w nowej szacie graficznej poprowadzi najpopularniejszy polski i opolski konferansjer Piotr Bałtroczyk.
Nowością na antenie TVP 1 będzie także autorski program publicystyczny Piotra Kraśki "Trzecia strona medalu". To talk-show o tematyce społeczno-politycznej, który ma ambicje prezentowania kontrowersyjnych tematów, wydarzeń poruszających opinię publiczną, budzących spory i emocje. Oprócz głównych bohaterów zdarzeń, w "Trzeciej stronie medalu" aktywnie uczestniczyć będzie także publiczność (emisja co tydzień w środy o godz. 18.10).
"Jedynka" zamierza kontynuować również znane już cykle: "Sprawa dla reportera", "Miej oczy szeroko otwarte", "Zwierzęta świata".
Telewizja Polsat w nowym jesiennym sezonie stawia na sprawdzone, choć nieco zmodyfikowane programy. Już w najbliższą sobotę rusza "Bar bez granic", a od 4 września widzowie oglądają pierwsze materiały z trzeciej edycji "Idola" z pięcioosobowym odświeżonym składem jury. Na antenę wracają też audycje, które premierę miały jeszcze przed wakacjami, jak talk-show "Z kamerą wśród ludzi", którego gospodarzem jest Wojciech Cejrowski i "Czarny pies, biały kot" Krzysztofa Skowrońskiego. Z kolei Krzysztof Ibisz poprowadzi kolejne edycje teleturniejów "Awantura o kasę" i "Rosyjska ruletka". Nowy program Polsatu to "Oskary mody", konkurs dla projektantów. W finałowej gali, zapowiadanej na koniec tego miesiąca, oprócz zwycięzców, poznamy również najlepiej ubrane, zdaniem telewidzów, postaci publiczne w kategoriach: aktor, wokalista, polityk, prezenter, dziennikarz.
Widzowie TV Polsat muszą się też przyzwyczaić do nowej pory nadawania "Informacji". By nie kolidowały one z TVN-owskimi "Faktami" i tym samym widz nie był zmuszony dokonywać wyboru, emisję "Informacji" przesunięto z godz. 18.45 na 18.30, czyli pół godziny przed głównym wydaniem "Faktów".
Seriale, seriale
Ciekawie zapowiada się rywalizacja mających największy zasięg i widownię kanałów telewizyjnych na niwie filmu.
W ofercie TVP, TVN i Polsatu pozostają najpopularniejsze seriale. "Jedynka" nakręciła następne odcinki "Klanu", "Plebanii" i "Sąsiadów". "Dwójka" od przyszłego tygodnia zaprasza na kontynuację serialu "M jak miłość" i nowe historie z życia lekarzy z Leśnej Góry w kolejnych odsłonach "Na dobre i na złe". Polsat kontynuuje "Miodowe lata", "Samo życie" i "Rodzinę zastępczą", a TVN ma w zanadrzu ciąg dalszy serii "Kasia i Tomek" oraz serialu "Na Wspólnej".
W filmowej telewizji będzie też sporo nowości.
Na niedzielne wieczory "Jedynka" proponuje serial sensacyjny "Tak czy nie" w reżyserii Ryszarda Bugajskiego z doborową obsadą (Renata Gabryjelska, Bogusław Linda, Krzysztof Kolberger). Film ma charakter interaktywny - każdy odcinek będzie się kończyć w krytycznym momencie, bez rozwiązania zagadki kryminalnej, bo to zadanie dla telewidzów, którzy via audiotele podpowiedzą, co się może wydarzyć. Kto zgadnie - dostanie nagrodę.
"Jedynka" chce usatysfakcjonować fanów bardzo różnych gatunków filmowych, dlatego proponuje: piątkowy wieczór filmów wojennych i westernów, środowy cykl "Okruchy życia" z poruszającymi historiami obyczajowymi, sobotę z megagwiazdami, a także cykle "Aktorskie klany", "Polskie lektury obowiązkowe" i "Leksykon kinomana". Projekt specjalny to "Marek Kondrat w Jedynce", czyli kilkanaście filmów z udziałem jednego aktora. Cykl rozpocznie 18 września "Historia żółtej ciżemki".
Trzy razy w miesiącu TVP będzie zapraszać do Teatru Telewizji.
Polsat już rozpoczął emisję uhonorowanego nagrodami Emmy, głośnego amerykańskiego serialu "24 godziny" z Kieferem Sutherlandem w roli głównej. Na antenę tej stacji wrócił też komediodramat "Boston Public", czyli pouczająca historia z życia uczniów i nauczycieli publicznej szkoły średniej z siedzibą w Bostonie.
Najwięcej energii stacja Zygmunta Solarza zamierza poświęcić reklamie nowego serialu komediowego "Czego chcą faceci, czyli seks w mniejszym mieście", realizowanego pod opieką artystyczną... Cezarego Pazury i z nim w roli głównej. Bohater jest dobiegającym czterdziestki kawalerem, wciąż poszukującym miłości. Wikła się nieustannie w kolejne nieudane związki, a w pogoni za tą jedną jedyną towarzyszą mu trzej niezawodni przyjaciele.
Wszystkie telewizje na długie jesienne i zimowe wieczory przygotowały również bogaty zestaw filmów fabularnych, głównie made in USA. Oczywiście, w tej kategorii trudno mówić o nowościach, bo te propozycje repertuarowe wcześniej były na afiszach kin, a później stały się osiągalne w wypożyczalniach kaset wideo. Więc kto jeszcze nie widział - ma szanse zobaczyć, kto nie pamięta - może sobie przypomnieć. W każdym przypadku wybór należy do nas, telewidzów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska