II liga siatkarzy: AZS Politechnika Opole - Rafako Racibórz 3:2

Trener AZS-u Politechniki Opole Zbigniew Rektor.
Trener AZS-u Politechniki Opole Zbigniew Rektor. Sławomir Jakubowski
Akademicy wygrali, choć po dwóch setach było 2:0 dla gości.

Zawodnicy AZS-u pokonali Rafako, ale po meczu nie byli w pełni usatysfakcjonowani. Rafako to bowiem jak się wydaje jeden z najsłabszych zespołów w lidze, więc zdobycie z nim dwóch, a nie trzech punktów sprawia, że było trochę niedosytu w opolskich szeregach.

- Jest zwycięstwo, więc nie narzekamy zbytnio - mówił trener opolskiej ekipy Zbigniew Rektor. - Każde przybliża nas do celu jakim jest zajęcie przynajmniej 6. lokaty po fazie zasadniczej, gwarantującej utrzymanie. Poza tym przegrywaliśmy już 0:2 i udało nam się odwrócić losy meczu. Szczypta niedosytu jednak jest. Trochę sami zawaliliśmy sprawę. Zwłaszcza w pierwszym secie.

Gospodarze prowadzili w nim 17:14, ale roztrwonili przewagę i zrobiło się po 19. W końcówce nieco lepsze okazało się Rafako.

Do wygranej naszego zespołu sporą cegiełkę dołożyli rezerwowi, którzy weszli w końcówce drugiego seta i zostali na parkiecie do końca meczu. Bartosz Okoń zastąpił na rozegraniu Rafała Dobrowolskiego, natomiast Gracjan Sachnik, który na przyjęcie wszedł za Dawida Kowalewskiego.

Gospodarze dość łatwo wygrali trzecią i czwartą odsłonę. O końcowym wyniku musiał więc decydować tie break.W nim podobnie jak w pierwszym i drugim secie walka była bardzo wyrównana. Tym razem jednak to gospodarze lepiej wytrzymali nerwową końcówkę odsłony.

AZS Politechnika Opole - Rafako Racibórz 3:2 (-24, -23, 15, 20, 13)
AZS: Dobrowolski, Gibek, Jarzembowicz, Frąc, Kowalewski, Herich, Łucki (libero) - Okoń, Sachnik. Trener Zbigniew Rektor.
Wyniki 3. kolejki II ligi siatkarzy (grupa 5).
AZS Politechnika Opole - Rafako Racibórz 3:2, UKS Strzelce Opolskie - Juvenia Głuchołazy 0:3, KOKS Radlin - Volley Rybnik 2:3, Czarni Katowice - TKS Tychy 3:0, Jastrzębie II - Winner Czechowice-Dziedzice 3:2.

1. Czarni Katowice 3 9 9:0
2. Volley Rybnik 3 6 8:5
3. AZS Politechnika Opole 3 6 8:5
4. Juve Głuchołazy 3 5 6:5
5. Jastrzębski Węgiel II 2 4 6:4
6. TKS Tychy 3 4 6:7
7. Winner Czechowice 3 4 5:6
8. KOKS Radlin 2 2 4:6