Jak poprawić smak chałwy? Nagrody dla najlepszych studentów zarządzania i inżynierii produkcji

Anna Konopka
Anna Konopka
Prof. Ryszard Knosala i laureatki konkursu: Michalina Krupa i Kamila Tomczak-Horyń (od lewej).
Prof. Ryszard Knosala i laureatki konkursu: Michalina Krupa i Kamila Tomczak-Horyń (od lewej). Anna Konopka
W ogólnopolskim konkursie zwyciężyły Michalina Krupa z Politechniki Warszawskiej oraz Kamila Tomczak-Horyń z Politechniki Opolskiej. Przedmiotem ich badań bywają np. chałwa i czekolada.

Konkurs był przeznaczony dla żaków z całej Polski, którzy studiują na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji.

- Kryterium były średnia ocen oraz osiągnięcia i działalność naukowa wszystkich dziewięciu osób, które zgłosiły swoją kandydaturę na konkurs - mówi prof. dr hab. inż. Ryszard Konosala, przewodniczący Komitetu Inżynierii Produkcji PAN, które zorganizowało konkurs. - Czteroosobowe jury wybrało dwie laureatki - dodaje.

Zostały nimi Michalina Krupa z Politechniki Warszawskiej oraz Kamila Tomczak-Horyń z Politechniki Opolskiej. Nagrodą jest semestralne stypendium w wysokości 500 zł.

Michalina Krupa, która na studia do stolicy przyjechała z Orzysza, czynnie działa w uczelnianym kole naukowym "Menadżer". Będąc jego szefową współorganizuje m. in. spotkania ze znanymi naukowcami i warsztaty.

- Ostatnio udało nam się zaprosić panią Kamilę Starygę z działu marketingu Firmy Google w Londynie - mówi Michalina. - Nie ma jak to czerpać wiedzę od profesjonalistów - dodaje.

Michalina w ubiegłym roku akademickim zdobyła średnią 4,64, na koncie ma też wygłoszenie i publikację referatu na prestiżowej I Międzynarodowej Konferencji Konsultingowej w Krakowie (wrzesień 2011). Studentka na temat swojej pracy inżynierskiej wybrała "Metody SME".

- Badam np. jak skrócić czas produkcji czekolady twardej - mówi Michalina Krupa. - Wcześniej miałam praktyki w firmie Wedel - dodaje.

Michalina współorganizowała także akcję charytatywną "Nakrętka", którą przeprowadzano z Żoliborskim Stowarzyszeniem Dom - Rodzina - Człowiek.

Kolejna laureatka to Kamila Tomczak-Horyń z Brzegu. Studentka piątego roku jest pierwszą osobą, którą nagrodzono w tym ogólnopolskim konkursie z województwa opolskiego. W ubiegłym roku akademickim zdobyła nietuzinkową średnią, bo aż 5,0.

Temat pracy magisterskiej Kamili brzmi: "Wybór odpowiedniej metody wspomagającej wygenerowanie innowacyjnego produktu na przykładzie PWC ODRA".

- Krótko mówiąc badam jak uatrakcyjnić dany produkt, a w moim przypadku jest to chałwa - mówi Kamila Tomczak-Horyń. - Badam jak poprawić jej smak, jak dobrać lepsze składniki do produkcji czy jak stworzyć ciekawsze i ładniejsze opakowanie - wymienia laureatka.

Kamila odbyła także staż w Nutrici w dziale zasobów ludzkich. Dodatkowo dziewczyna interesuje się również pedagogiką.

- W ramach studiów podyplomowych zdobyłam uprawnienia pedagogiczne. Uczyłam już w szkole m.in. logistyki - opowiada Kamila.

Dlaczego studia na zarządzaniu i inżynierii produkcji są fajne? Dziewczyny są zgodne.

- Tu nie ma miejsca na nudę. Można wdrażać własne pomysły i innowacyjne metody. To praca, która polega na badaniu i odkrywaniu. Chyba nie ma lepszych sposobów na rozwój własny - mówią.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska