Janusz Kowalski zapowiada kontrolę w Zakładzie Komunalnym w Opolu, który wydaje biuletym miejski Czas na Opole. "To bizancjum pijarowe"

Łukasz Biernacki
Łukasz Biernacki
Konferencja prasowa Janusza Kowalskiego.
Konferencja prasowa Janusza Kowalskiego. Łukasz Biernacki
W poniedziałek (16.01) w biurze poselskim wiceministra rolnictwa Janusza Kowalskiego odbyła się konferencja prasowa poświęcona działającemu przy urzędzie miasta biuletynie Czas na Opole. Niespodziewanie pojawił się na niej też prezydent Opola.

„Zabawa w dziennikarzy”

Głównym tematem konferencji Janusza Kowalskiego było wydawanie przez Zakład Komunalny biuletynu miejskiego, Czas na Opole. Zdaniem posła Solidarnej Polski, gazeta ta wydawana jest przez osoby, które jedynie udają dziennikarzy.

- Pracownicy zakładu komunalnego, którzy udają dziennikarzy to „bizancjum pijarowe” Arkadiusza Wiśniewskiego. W zakładzie komunalnym, który powinien zajmować się gospodarką komunalną, cmentarzami targowiskami, zajmują się pijarem prezydenta – mówił Janusz Kowalski.

Wiceminister rolnictwa zapowiedział, że będzie przeprowadzał kontrole w zakładzie komunalnym ze szczególnym naciskiem na działanie miejskiego biuletynu. Uważa on, że pieniądze przeznaczane na wydawanie gazety można by zagospodarować znacznie lepiej.

- Najwyższy czas na rozliczenie zakładu komunalnego. Nie godzę się na to, aby z pieniędzy opolskich podatników przeznaczane były gigantyczne pieniądze na takie właśnie gazetki pijarowe, pracowników, którzy udają dziennikarzy – mówił poseł Kowalski.

Niespodziewana wizyta Arkadiusza Wiśniewskiego

Na konferencji wiceministra rolnictwa niespodziewanie zjawił się prezydent Opola.

- Chcę bronić TVP, którą pan poseł Kowalski zaatakował, mówiąc, że TVP zgodziła się wprowadzić lewicową politykę i będzie festiwal polskiej piosenki urządzać jako festiwal LGBT – ironizował Arkadiusz Wiśniewski - Proszę się nie bać tego, że opolski festiwal jest kolorowy, muzyka nie może być poddana politycznym naciskom – mówił.

Słowa te odnosiły się do niedawnych wpisów Janusza Kowalskiego w temacie sylwestra w Telewizji Polskiej, na którym wystąpili muzycy z tęczowymi opaskami.

- Homopropaganda w TVP za 1 milion dolarów. To nie była dobra zmiana – pisał na twitterze Janusz Kowalski.

Następnej kadencji nie będzie

Janusz Kowalski wierzy, że liczne afery, w które zamieszany był w ostatnim czasie Arkadiusz Wiśniewski, będą skutkować odsunięciem jego środowiska od władzy w następnych wyborach. Poseł zapowiedział, że podczas przyszłorocznego festiwalu piosenki w Opolu w mieście będzie rządzić Zjednoczona Prawica.

- Pan prezydent boi się usłyszeć prawdy, że to jest ostatni festiwal polskiej piosenki w czasie rządów Arkadiusza Wiśniewskiego. Ostatni raz będzie on prezydentem w tym roku, ponieważ w 2024 roku wygramy wybory – przekonywał.

Do słów Janusza Kowalskiego podczas konferencji prasowej odniósł się także rzecznik Urzędu Miasta w Opolu, Adam Leszczyński.

"Janusz Kowalski po długiej przerwie wrócił do Opola. Od razu zaczął atakować i pouczać wszystkich wokół oraz uciszać niezależne media. Zapowiada, również że będzie kontrolował miejskie spółki. Przypominam, że od 10 miesięcy poseł Kowalski nie jest w stanie przeczytać zawartości kilku segregatorów w Zakładzie Komunalnym. A chce czytać dokumenty innych miejskich spółek. W tym tempie poseł Kowalski skończy za kilka lat. ...Ponadto, dziwnie brzmią słowa posła Kowalskiego krytykującego samorządowców zasiadających w miejskich spółkach. Sam będąc wiceprezydentem Opola zasiadał w radzie nadzorczej spółki ECO, w której zarobił około 100 tyś. złotych. Natomiast zasiadając w spółkach skarbu państwa dorobił się wielomilionowych zysków." - czytamy w piśmie od rzecznika.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska