Kandydaci KO zapowiadają działania na rzecz budowy obwodnicy południowej Opola. Popiera ich Tomasz Siemoniak

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
Tomasz Siemoniak zadeklarował wsparcie dla działań na rzecz budowy południowej obwodnicy Opola.
Tomasz Siemoniak zadeklarował wsparcie dla działań na rzecz budowy południowej obwodnicy Opola. Marcin Żukowski
Kandydaci do rady miasta i sejmiku województwa opolskiego z ramienia Koalicji Obywatelskiej otrzymali w sobotę 16 marca wsparcie Tomasza Siemoniaka, posła wybranego z okręu opolskiego i ministra koordynatora służb specjalnych. Padła zapowiedź wspólnych starań o budowę południowej obwodnicy Opola.

Podczas sobotniej konferencji prasowej kandydaci do sejmiku województwa i rady miasta Opola otrzymali wsparcie Tomasza Siemoniaka. Zapowiedziano wspólne działania na rzecz budowy południowej obwodnicy Opola. Obecny wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca nazwał brak obwodnicy najważniejszym problem nie tylko Opola, ale też jednym z największych problemów komunikacyjnych województwa opolskiego.

- Brak tej obwodnicy powoduje to, że tiry, które zjeżdżają z autostrady A4, przejeżdżają przez centrum miasta – mówił Kubalańca. - Bez dokończenia tego ringu, bez zamknięcia obwodnicy Opola, nigdy nie uporamy się z problemami komunikacyjnymi i zapewnieniem bezpiecznego, szybkiego transportu przez miasto.

Obwodnica południowa miałaby się rozpoczynać na ulicy Krapkowickiej, przebiegać przez Malinę i wejść w ciąg obwodnicy północnej na rondzie Szczakiela. Konieczne byłoby wybudowanie nowej przeprawy przez Odrę.

Wicemarszałek województwa stwierdził, że inwestycja jest nie tylko priorytetowa, ale też byłaby jedną z najdroższych w historii miasta Opola i samorządu regionu.

- Deklarujemy, aby ta kadencja była początkiem do tej inwestycji i współpracy między miastem, samorządem województwa i stroną rządową – powiedział Zbigniew Kubalańca. - Myślę, że dziś klimat jest do tego idealny.

Słowa opolskiego samorządowca potwierdził Tomasz Siemoniak.

- Zobowiązałem się, jako poseł ziemi opolskiej, ale też minister, członek rządu, że ten szczególny, strategiczny projekt będę absolutnie wspierać – powiedział Siemoniak.

Tego dnia odbyła się również konferencja przy opolskim ratuszu, podczas której Tomasz Siemoniak wyraził poparcie dla ubiegającego się o reelekcję prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska