Kędzierzyński PiS gromi koalicjantów

fot. Daniel Polak
Do niedawna współpraca PO i PiS w radzie układała się harmonijnie. Na zdjęciu Robert Młodziński (z  prawej) i szef kędzierzyńskiej PO, poseł Robert Węgrzyn.
Do niedawna współpraca PO i PiS w radzie układała się harmonijnie. Na zdjęciu Robert Młodziński (z prawej) i szef kędzierzyńskiej PO, poseł Robert Węgrzyn. fot. Daniel Polak
Zarząd powiatowy PiS twierdzi, że szef rady miasta i lider Centroprawicy sieją zamęt w samorządzie i dlatego miasto się nie rozwija.

Szefowie Prawa i Sprawiedliwości w Kędzie-rzynie-Koźlu wydali wczoraj oświadczenie, które stawia pod znakiem zapytania istnienie prawicowej koalicji w radzie miasta. PiS, który ma w niej czterech członków, był dotąd jej częścią.

- Lider Centroprawicy Dariusz Jorg i przewodniczący Grzegorz Chudomięt z PO prowadząc z prezydentem nieustanne wojny i hamują rozwój miasta - uważa Robert Młodziński, szef PiS-u w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, jednocześnie miejski radny. - Widzimy zastój w gospodarce, oświacie i służbie zdrowia. Zamiast podejmować ważne dla gminy decyzje, trwają targi i spory. Czas z tym skończyć.
Szefowie PiS-u piszą w oświadczeniu, że kłótnie powodują w mieście paraliż...ustawodawczy.

- Ja współczuję panu Młodzińskiemu, że po dwóch latach pracy w samorządzie gminnym wciąż nie wie, że w gminie powstają uchwały, a ustawy przygotowywane są w Sejmie - ironizuje Dariusz Jorg. - Ale skąd ma mieć taką wiedzę, skoro pan Młodziński nigdy nie zabrał głosu w żadnej ważnej sprawie podczas obrad rady miasta.
Grzegorz Chudomięt: - Zastój w służbie zdrowia? Przecież to my jako pierwsza gmina na Opolszczyźnie wprowadziliśmy bezpłatne szcze- pionki dla dziewczynek przeciwko rakowi szyjki macicy - odpowiada szef rady. - To my chcieliśmy sprzedawać mieszkania za trzy procent wartości, a prezydent Wiesław Fąfara nie chciał się na to zgodzić. Te zarzuty to jakieś bzdury.

Młodziński tłumaczy, że nie ma jeszcze wytycznych, nakazujących radnym PiS-u głosować za każdym razem inaczej niż koalicja.

- Przed każdą ważną dla miasta sprawą zarząd powiatowy podejmie decyzję, jaki pomysł poprzeć, a jaki nie. Wszyscy nasi radni będą zobowiązani do podejmowania decyzji zgodnych z tymi, jakie podjął zarząd.

Oznacza to, że radni PiS-u mogą trzymać stronę prezydenta Wiesława Fąfary z SLD. Wówczas prawicowa koalicja znajdzie się w mniejszości.

Tak było

Prawicowa koalicja od wyborów jesienią w 2006 roku spierała się z prezydentem w najważniejszych dla miasta sprawach.

Największa awantura dotyczyła budowy sali gimnastycznej na os. Sławięcice. Prezydent chciał budować duży obiekt za ponad sześć milionów złotych. Radni koalicji proponowali, by postawić mniejszą halę za trzy miliony. Skończyło się próbami zwołania referendów w sprawie odwołania prezydenta i rady.

Rajcy spierali się z prezydentem także w sprawie ścieżek rowerowych, których prezydent nie chciał budować. Spór dotyczył także bonifikaty, z ja ką miały być sprzedawane gminne mieszkania. Wiesław Fąfara proponował 85-procentową ulgę, a radni 97-procentową.

Wideo

Komentarze 10

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kędzierzynianin

"Ale skąd ma mieć taką wiedzę, skoro pan Młodziński nigdy nie zabrał głosu w żadnej ważnej sprawie podczas obrad rady miasta." Na podstawie tego cytatu zadaję pytanie Panu D.Jorgowi . A co Pan mądrego powiedział podczas ważnych spraw oprócz jątrzenia , głupich docinek i awanturnictwa. Dlaczego przez Pana i przez Pana przewodniczącego tyle się "gada" o niczym w kółko obrażając innych ludzi. Panie Jorg wstyd mi za Pana i Pana zachowanie. Pomimo że w ostatnich wyborach oddałem na Pana głos - to w następnych już na mnie nie ma Pan co liczyć. A wierzę że będzie nas więcej.

D
Do Masalskiego

Panie Masalski, niech pan w końcu przestanie pisać bzdury. Przecież wasze ględzenie i nic nie wnoszące dla mieszkańców przepychanki słowne trwajace do 2-3 nad ranem są niezrozumiałe dla normalnych ludzi i w końcu ośmieszają was jako radnych. Wasze kłótnie, a nawet niektórzy pozwalaja sobie na chamskie odzywki są kompromitujące. Proszę mi odpowiedzieć dlaczego w innych samorządach sesje trwają maksymalnie 5-6 godzin, gdzie są głosowane uchwały i załatwiane ważne sprawy dla mieszkańców. Proszę mi odpowiedzieć dlaczego pan z Jorgiem i Chudomiętem tak sie podniecacie i wylewwacie potoki nic nie znaczacych dla sprawy miasta słów, a szczególnie radny-inspektor NIK Jorg słynie z bardzo długiego i agresywnego gadania. Pora was pogonić, najwyższy czas póki nie będzie za późno. Szkoda naszego miasta. Mam nadzieję, że ta centrowo-peowska koalicja się rozleci im szybciej tym lepiej dla mieszkańców.

r
radny Masalski, rycho

Radny gdy postanawia być członkiem koalicji radnych, to jest to jego wolny wybór. Gdy działania koalicji nie odpowiadają temu radnemu, to wystepuje z niej w sposób autonomiczny. Bez przymusu, jak nakazuje mu przekonanie głosuje "za" lub przeciw" projektom uchwał. Gdy w to wtrąca się Zarząd Partii, to dokonuje sie zamach na wolność radnego i samorządu, ponieważ pod grożbą wykluczenia z partii oczekuje sie od Niego zachowań, wytyczonych dla Niego przez Innych (to jest to pociąganie sznurkami). Gdyby za normalne uznać iz organy Partii sterują radnymi, to po co tylu radnych? Wówczas winno być tak iz jedna partia to jeden radny. To oczywiście nonsens, tak jak zamachem na wolność radnego jest kierowanie jego postępowaniem przez Kierownictwo Partii. Dlatego im więcej jest radnych bezpartyjnych tym lepiej.*** "Porozumienie" zakończyło byt prawny wraz z rozliczeniem finasowym Komitetu Wyborczego Wyborców, i stąd "Porozumienie" się nie wypowiada w sprawach miasta, bo nie ma takiego podmiotu.*** Radny słucha głosu różnych wyborców. Tych będących za czymś i tych będących przeciwko czemuś. W głosowaniu po analizie problemu dokonuje wyboru. Nie ma takiego rozwiązania, które wszystkim dogadza. Takie jest życie i nie ma potrzeby drzeć szat.

D
Do pana Masalskiego

Panie Masalski, PIS ma realizować program wyborczy który został zaakceptowany przez mieszkańców głosujących na PIS w wyborach samorządowych, a nie na grupkę ludzi którzy nazwali sie tzw. Centroprawicą i PO i powodują paraliż funkcjonowania samorządu i prezydenta miasta. Jest to szkodzenie miastu i jego mieszkańcom. Przychodzi pora na rozliczenie radnego-inspektora NIK Jorga, przewodniczacego Chudomieta z PO i innych destruktorów w radzie miejskiej Kędzierzyna-Koźla. Tych nieudaczników trzeba odsunąć od możliwosci niweczenia pracy rady miejskiej. A co do Zarządów Partii to własnie to zgromadzenie ocenia czy założony program wyborczy jest realizowany, czy nie przez ludzi którzy zostali desygnowani na kandydatów i wyborcy popierajacy program PIS ich wybrali. Zarząd ma mobilizować swoich członków do lepszej pracy na rzecz naszej społeczności i wymagać poszanowania wyborców i decyzji zarządów swojej partii. A co do pana to pewnie pan sam nie wie czy jest w Porozumieniu, które pewnie dzisiaj nie istnieje, bo nie widać działanosci tego tworu wyborczego, czy w tzw. Centroprawicy, którym kręci Jorg.Oświadczenie PIS wyważone i mądre i określa jasno stanowisko kędzierzyńsko-kozielskiego PiS. Brawo nareszcie się coś ruszyło - precz z głupotą i warcholstwem, przychodzi pora na konkretna robotę a nie na godzinne tyrady, agresywne popisy słowne obrażanie innych i czcze gadanie radnych. Brawo panie Młodzinski tak trzymać.

w
wkurzony wyborca

Masalski, jak radny nie głosuje jak chce wasza śmieszna koalicja, to łamie dyscyplinę koalicyjną i jest przez was rozliczany.
Jak ma głosować wg wskazań partii lub komitetu wyborczego, które reprezentuje, to narusza wolność i autonomiczność radnych !!!
Jak wiele razy zwracaliśmy (mieszkańcy i wyborcy na różnych forach) uwagę, że radny ma głosować jak życzą sobie mieszkańcy i wyborcy, to sam pierwszy krzyczałeś, że radny wie lepiej, jak ma głosować i nie musi rozliczać się z głosowań przed wyborcami.
Np. wbrew mieszkańcom głosowaliście za nie budowaniem sal gimnastycznych w Rogach i Sławęcicach. Wbrew mieszkańcom głosowaliście przeciw przyznaniu środków na ratowanie „Podzamcza” w Koźlu. Tych waszych głosowań wbrew głosom mieszkańców jest tak dużo, że miejsca na forum by zabrakło, żeby je wymienić. Ale do was to nie dociera i nie docierało. Ale jeszcze trochę i was wymienimy.

r
radny Masalski, rycho

Oświadczenie Pana Młodzińskiego, że radni z PiS- su będą musieli głosować tak jak im poleci Zarząd Powiatowy PiS, jest naruszeniem wolności i autonomiczności radnych. To również deklaracja do załamania przepisów ustawy o samorządzie gminnym, które jednoznacznie stanowią iz radny odpowiada przed wyborcami, a nie przed wewnętrzynimi organami takiej czy innej partii.

J
Jorguś

Nareszcie ! Kedzierzyńsko-Kozielski PIS zajął stanowisko w sprawie chorej koalicji w mieście tzw. "centroprawicowej" którą kręci i steruje towarzysz Jorg, wspominany przez starych działaczy jako bojowy i żarliwy, ponoć też wysoko funkcyjny działacz postpezetperowskiego ZSMP. Mówią i wspominają go ludzie, że w 1989 startować podobno chciał z listy PZPR do Sejmu i mu to wtedy nie wyszło. Dziwi mnie jego obecne "prawicowe" zacięcie. Brawo panie Młodzinski za wypowiedzianą prawde o tym radnym i funkcjonariuszu NIK-u. Ten człowiek w radzie miejskiej tylko sieje zamęt i niezgodę. Dotychczas nic dla miasta nie zrobił, poniewaz gdzie sie pojawił to go później odwoływano z stołka.

~normalny~
W dniu 06.08.2008 o 13:48, politolog napisał:

Zaczyna się PiS-owska doktryna istnienia w mediach, forsowana przez niespełna rozumu lidera Kłosowskiego. Wiem z dobrych źródeł, że jedzi po województwie i namawia działaczy żeby wychodzili z koalicji i walili w rządzących z byle przyczyny. Takie osiołki jak Młodziński dają się w to wciągać, nieświadomi tego, że Kłosowski ich ogrywa. Ich skłóca w radzie z kim tylko można, a sam na tym korzysta. Jak o PiSie głosno w mediach to wynik do Parlamentu (gdzie i tak są skazani na opozycję) będzie lepszy. Nie bierze tylko pod uwagę tego, że występując z wszelkich koalicji na dole straci w końcu zdolność koalicyjną. No ale skoro przykład idzie z góry. Myślałem, że ten Młodziński troche mocniejszy jest, a się okazuje że to matoł.


PełO na czele ze swoją młodzieżówką ma do odrobienia zadanie. Dowalić PiS-owi i chwalić siebie oraz ryżego płemieła i jego świtę. I odrabiają zadanie pilniej niż wcześniej, gdy chodzili do szkoły. Ale wasz koniec zbliża się wielkimi krokami. Już PSL zaczyna mówić o wiosennych wyborach.
p
patriota

Nareszcie PiS zmądrzał i przestanie narzucać sobie zdanie POwalonego Chudomięta i chorego na władzę towarzysza Jorga. Niech obaj w końcu się dowiedzą, gdzie ich miejsce w szeregu. A paraliż w radzie to wyłącznie tych dwóch jest zasługą.

p
politolog

Zaczyna się PiS-owska doktryna istnienia w mediach, forsowana przez niespełna rozumu lidera Kłosowskiego. Wiem z dobrych źródeł, że jedzi po województwie i namawia działaczy żeby wychodzili z koalicji i walili w rządzących z byle przyczyny. Takie osiołki jak Młodziński dają się w to wciągać, nieświadomi tego, że Kłosowski ich ogrywa. Ich skłóca w radzie z kim tylko można, a sam na tym korzysta. Jak o PiSie głosno w mediach to wynik do Parlamentu (gdzie i tak są skazani na opozycję) będzie lepszy. Nie bierze tylko pod uwagę tego, że występując z wszelkich koalicji na dole straci w końcu zdolność koalicyjną. No ale skoro przykład idzie z góry. Myślałem, że ten Młodziński troche mocniejszy jest, a się okazuje że to matoł.

Dodaj ogłoszenie