Kolejne zmiany kadrowe w opolskiej policji. Są nowi wicekomendanci od prewencji i logistyki

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Nowi wicekomendanci w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu.
Nowi wicekomendanci w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Policja
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyła się uroczysta zbiórka związana z powierzeniem obowiązków nowym zastępcom komendanta opolskiego garnizonu. Za pion prewencji odpowiada teraz insp. Remigiusz Sawicki - wieloletni dowódca oddziału prewencji policji na Dolnym Śląsku. Logistyką kierować zaś będzie insp. Zbigniew Stanowski, niemal od początku swojej służby związany z Opolszczyzną, dotychczasowy komendant powiatowy w Brzegu.

Nowy szef prewencji

Inspektorowi Remigiuszowi Sawickiemu powierzone zostały obowiązki zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Opolu odpowiedzialnego za pion prewencji. Nowy wicekomendant służbę rozpoczął w 1998 roku w Oddziale Prewencji Policji we Wrocławiu. Z prewencją związany przez kolejne lata swojej służby. W 2009 roku został zastępcą dowódcy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy a rok później zastępcą dowódcy Oddziału Prewencji we Wrocławiu.

- Na tym stanowisku był przez 10 lat - informuje podkomisarz Dariusz Świątczak, rzecznik prasowy opolskiego komendanta wojewódzkiego policji w Opolu. - W 2020 roku awansował na stanowisko dowódcy Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu. Insp. Remigiusz Sawicki odznaczony został brązową, srebrną oraz złotą odznaką Zasłużony Policjant.

Nowy szef logistyki

Inspektor Zbigniew Stanowski został zaś zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Opolu odpowiedzialnym za logistykę. Służbę rozpoczął w 1992 roku. Pierwsze policyjne szlify zdobywał w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach. Następne służbę pełnił w Komisariacie Policji w Lewinie Brzeskim. Z tą jednostką związany był przez 10 lat. Najpierw jako dzielnicowy, później asystent i kierownik referatu.

- W 2004 roku inspektor Zbigniew Stanowski przeszedł do Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, a od 2012 roku był naczelnikiem tego wydziału - mówi Dariusz Świątczak.

W 2019 r. awansował na zastępcę komendanta do spraw kryminalnych Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Dwa lata później objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu. Insp. Zbigniew Stanowski odznaczony został złotym medalem zasłużony Policjant oraz srebrnym medalem za długoletnią służbę.

Pion kryminalny już był obsadzony

Przypomnijmy. W ubiegłym tygodniu mianowano wicekomendanta opolskiej policji odpowiedzialnego za pion kryminalny. To inspektor Krzysztof Buchała, który do tej pory był naczelnikiem Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska