Koronawirus Opolszczyzna. Strażacy rozstawili kolejne mobilne izby przyjęć przy szpitalach w regionie, przekazali też mobilne respiratory

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Łącznie przy lecznicach na Opolszczyźnie rozstawiono 18 namiotów pneumatycznych.
Łącznie przy lecznicach na Opolszczyźnie rozstawiono 18 namiotów pneumatycznych. KP PSP: Kędzierzyn-Koźle, Olesno, Strzelce Opolskie, Prudnik i KM PSP Opole
Mobilne izby przyjęć pojawiły się przy szpitalach w Kup, Oleśnie, Strzelcach Opolskich, Prudniku i 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu. Natomiast dodatkowe zbudowano w Kędzierzynie-Koźlu oraz Nysie.

Państwowe straże pożarne z województwa opolskiego rozstawiły przy szpitalach na terenie Opolszczyzny kolejne namioty służące za mobilne izby przyjęć.

Działania te poprzedziło zapotrzebowanie jakie dyrektorzy szpitali złożyli do wojewody opolskiego.

Dodatkowe namioty wzmocniły już istniejące mobilne izby przyjęć przy szpitalach w Kędzierzynie-Koźlu i Nysie - informuje młodszy aspirant Łukasz Nowak z wydziału operacyjnego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Natomiast mobilne izby przyjęć pojawiły się teraz przy szpitalach w Kup, Oleśnie, Strzelcach Opolskich, Prudniku i 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu.

Łącznie przy lecznicach na Opolszczyźnie rozstawiono 18 namiotów pneumatycznych.

Wcześniej opolscy strażacy przekazali szpitalom do leczenia chorych na COVID-19 mobilne respiratory, które są na stanie jednostek.

Strażacy dowożą też żywność osobom samotnym przebywającym na kwarantannie, a na przejściach granicznych z Czechami prowadzą m.in. pomiary temperatury osobom wjeżdżającym do Polski.

Ratownicy apelują też do wszystkich potrzebujących pomocy:

Jeśli będziecie potrzebować naszej interwencji, a przebywacie na kwarantannie lub macie objawy zarażenia koronawirusem COVID-19, poinformujcie o tym dyżurnego podczas zgłoszenia na numer 998 lub 112 - apelują strażacy. - Taka informacja pozwoli nam odpowiednio przygotować się do działań. Pamiętajmy, że jeden zarażony strażak wyklucza czasowo całą jednostkę z dalszej służby, a do tego mamy również stały kontakt z ratownikami medycznymi, lekarzami, pielęgniarkami i policjantami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska