MKS Kluczbork spadł z I ligi

Mariusz Matkowski
Rozpacz napastnika MKS-u Arkadiusza Półchłopka po przegranej przed tygodniem z Sandecją Nowy Sącz 0-4. Mariusz Matkowski
Nasi piłkarze tylko czekali na informacje z dwóch stadionów. Musieli liczyć na dwa dobre wyniki, a padł tylko jeden.

MKS Kluczbork w ostatniej kolejce otrzymał trzy punkty walkowerem za mecz z wycofanym GKP Gorzów, ale to nie wystarczało do utrzymania.

Przegrać musiało bowiem KSZO Ostrowiec, a co najwyżej remis mógł osiągnąć LKS Nieciecza. Pierwsze meldunki były pomyślne, gdyż w Niecieczy Piast Gliwice prowadził już od 2. minuty, a Sandecja wygrywała z KSZO od ósmej. Przed przerwą Nieciecza już wygrywała, a tuż po niej podwyższyła na 3-1 i niemal pewny stał się spadek MKS-u Kluczbork. Co prawda Sandecja ograła KSZO 3-1, ale to nie wystarczyło.

Po dwóch sezonach zespół z Kluczborka w kolejnym zagra w II lidze, gdzie dojdzie do derbów Opolszczyzny z Ruchem Zdzieszowice.