Najciekawsze SELFIE w sieci - straszne i śmieszne. Humor, szaleństwo i mistrzowie drugiego planu. Najlepsze autoportrety wykonane telefonem!

PLanR
Humor, szaleństwo i mistrzowie drugiego planu
Humor, szaleństwo i mistrzowie drugiego planu internet
Ogromna popularność selfie jest niezaprzeczalna. Autoportrety telefonem wykonują sobie praktycznie wszyscy. Wielu wykazuje się przy tym dużą kreatywnością przez sposób wykonania zdjęcia lub miejsce. Zdarza się, że wyjątkowość zdjęcia jest wynikiem idealnego momentu wykonania. Przegrzebaliśmy internety w poszukiwaniu najśmieszniejszych i najbardziej ciekawych SELFIE. Sprawdź je!

Co to w zasadzie selfie?

Selfie – rodzaj fotografii autoportretowej, zazwyczaj wykonywanej z trzymanego w ręku lub na kijku do selfie aparatu cyfrowego, kamery lub telefonu komórkowego. Fotografia przedstawia zazwyczaj osobę, która się fotografuje, samej lub z innymi osobami (grupowe selfie) lub odbicie tej osoby w lustrze. Selfie są najczęściej umieszczane związane z mediami społecznościowymi.

Zobacz najlepsze sefie z sieci:

Idea Selfie ma już prawie 200 lat!

Pierwszy autoportret wykonał Robert Cornelius w 1839 r. siadając na fotelu przed obiektywem na nieco ponad minutę, a następnie samemu zakrywając obiektyw. Zdjęcie to można uznać za pierwsze wykonane kiedykolwiek selfie. Rozwój fotograficznych autoportretów związany jest z powstaniem przenośnego aparatu – Kodak Brownie w 1900 roku. Najwcześniej słowa "selfie" użyto na australijskim forum internetowym 13 września 2002.

Popularność

Początkowo selfie popularne były głównie wśród młodych ludzi, jednakże obecnie są równie popularne wśród dorosłych osób. W magazyn Time ogłosił, że określenie „selfie” znalazło się wśród „10 najmodniejszych słów” w 2012 roku. Od 2013 r. słowo "selfie" stało się na tyle powszechne, że zostało włączone do wersji online słownika Oxford English Dictionary.

Niebezpieczne praktyki przy wykonywaniu selfie

Popularność selfie spowodowała, że ludzie robią swoje zdjęcia miejscach niebezpiecznych, np.:

  • klify,
  • zbocza,
  • mosty,
  • wysokie konstrukcje.

Zobacz najlepsze sefie z sieci:

Przez nieuwagę dla wielu osób pozowanie w nieodpowiednich miejscach miało tragiczne w skutkach konsekwencje, łączniez utratą życia. Szacuje się, że w przeciągu ostatnich 2 lat, podczas wykonywania selfie straciło życie 127 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rusza 61. Festiwal w Opolu. Znamy szczegóły

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Najciekawsze SELFIE w sieci - straszne i śmieszne. Humor, szaleństwo i mistrzowie drugiego planu. Najlepsze autoportrety wykonane telefonem! - Gazeta Współczesna

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska