Nawałnica przeszła przez Opole. Na ulicę wleciała trampolina, zalane są niektóre wiadukty

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
Nawałnica przeszłą przez Opole 24 maja 2024. Wyspa Bolko
Nawałnica przeszłą przez Opole 24 maja 2024. Wyspa Bolko Marcin Żukowski
W piątek 24 maja około godziny 13.00 przez Opole przeszła burza z deszczem i gradem. Kilkunastominutowe intensywne opady spowodowały wiele szkód. Strażacy prowadzą co najmniej kilkanaście interwencji. Ruch samochodowy w niektórych rejonach miasta może być utrudniony.

W Opolu trwa sprzątanie po skutkach trwającej kilkanaście minut nawałnicy.

- Na godzinę 13.20 mamy kilkanaście zdarzeń. W tej chwili jednostki ratowniczo-gaśnicze oraz jednostki OSP działają na terenie praktycznie całego miasta Opola. Przeważają zdarzenia związane z przewróconymi drzewami, połamanymi konarami oraz zalanymi piwnicami. Strażacy działają, spieszą się, żeby jak najszybciej usunąć wszelkie niedogodności dla społeczeństwa. Przede wszystkim udrożnić ruch oraz ściąć konary i drzewa, które zagrażają budynkom – mówi kapitan Łukasz Nowak, rzecznik prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Takie działania strażacy prowadzą m.in. koło jednej ze szkół przy ulicy Hallera, przy ulicy Powstańców Śląskich.

– Zdarzenia zlokalizowane są głównie na Zaodrzu. We wschodniej części miasta tych zdarzeń jest dużo mniej – mówi kapitan Łukasz Nowak.

Silne opady deszczu dają się we znaki również kierowcom. Woda zgromadziła się pod wiaduktami kolejowymi w ciągu ulic Krapkowickiej i Wojska Polskiego. Nie wszyscy kierowcy decydują się na przejazd przez wodę. Na Krapkowickiej, tuż po burzy, część kierowców omijała wezbraną wodę, przejeżdżając – wbrew przepisom - ścieżką rowerową.

Przez tamtą część miasta próbowała przejechać pani Katarzyna, nasza czytelniczka, która potwierdza, że przejazd przez Zaodrze jest utrudniony. - Korki w okolicy wiaduktów są ogromne - mówi.

Informacje o utrudnieniach na Zaodrzu potwierdza rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu Mariusz Chałupnik.

- Niestety ostrzeżenie wydane przez IMGW potwierdziło się. Przez miasto przeszła nawałnica, co szczególnie odczuło Zaodrze. W takiej sytuacji, przy takim nagromadzeniu wody w jednym czasie, żaden sprzęt nie jest w stanie usunąć tej wody. Na ten moment nieprzejezdna jest droga pod wiaduktem na Wojska Polskiego. Przejezdne są natomiast ulica Prószkowska oraz Krapkowicka. Tam pod wiaduktem jest jeszcze minimalna ilość wody, którą cały czas usuwają pracujące pompy - mówi rzecznik MZD.

Aktualizacja na godzinę 15:15

Komenda Wojewódzka PSP w Opolu informuje, że do godziny 15:15 odnotowano 6️5 zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi:

  • 60 głównie w mieście Opolu, ale też w powiecie opolskim,
  • 5 w powiecie krapkowickim.

Straty materialne to: 13 zalanych posesji, 3 uszkodzone pojazdy i 5 uszkodzonych dachów.
Nie odnotowano osób poszkodowanych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Popłoch na hiszpańskich plażach Drony wykryły w wodzie rekiny!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska