Nową siłownię w Kędzierzynie-Koźlu przetestowali siatkarze Zaksy

Tomasz Kapica
Uczniowie gimnazjum nr 3 na osiedlu Pogorzelec mają teraz gdzie ćwiczyć.
Uczniowie gimnazjum nr 3 na osiedlu Pogorzelec mają teraz gdzie ćwiczyć. Urząd Miasta Koźle
Władze Kędzierzyna-Koźla podkreślają, że nie będą żałowały pieniędzy na obiekty sportowo-rekreacyjne przy gminnych szkołach czy przedszkolach.

W ostatnich latach powstało przy nich bardzo wiele takich inwestycji. Teraz oddano do użytku kilka kolejnych.

W Publicznym Gimnazjum nr 3 na osiedlu Pogorzelec otwarto właśnie szkolną siłownię. Nie przypadkowo właśnie tutaj, szkoła od dawna słynie z młodych sportowców. PG nr 3 prowadzi klasy integracyjne, a jej uczniowie mają na koncie m.in. mistrzostwo kraju w łyżwiarstwie szybkim czy wicemistrzostwo w tak zwanej siatkówce zunifikowanej. Aktualnie reprezentantem kraju jest parabadmintonista Denis Grzesiuk. Powstanie miejsca do ćwiczeń kosztowało 160 tys. zł.

- Siłownia to nie tylko miejsce, gdzie można spędzić czas, ale i się sprawdzić. Wasza szkoła kojarzy mi się z kolejnymi mejlami o występach i sukcesach - powiedziała prezydent Sabina No­wosielska.

Sprzęt jako pierwsi przetestowali siatkarze Zaksy - Dominik Witczak, z którym szkoła podpisała porozumienie o współpracy i Grzegorz Pająk.

Z kolei w przedszkolu nr 11 otwarto plac zabaw. Jest przystosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, również poruszających się na wózkach. Część urządzeń można wykorzystać do terapii. To ważne, bo w trzyoddziałowym przedszkolu na 61 dzieci 17 ma orzeczenia o kształceniu specjalnym.

- Bardzo się cieszymy, że wszystkie nasze dzieci będą mogły korzystać z atrakcji w naszym ogrodzie - mówi Elżbieta Synyszyn, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 11.

Tutaj urządzenia przetestowały dzieci. – Mam nadzieję, że za dwa lata jeszcze więcej naszych placówek będzie miało powody do zadowolenia. Ten ogród nie jest jeszcze skończony, jak go pomalujemy po zimie, wtedy będzie piękny i kolorowy – zapewniała prezydent Sabina Nowosielska. Na nowy plac zabaw przedszkole czekało od ubiegłego roku - poprzedni uległ zniszczeniu przy remoncie. Maluchy gościnnie zaglądały do sąsiedniego przedszkola nr 2 lub na osiedlowy plac zabaw. Nie wszystkie dzieci dobrze znosiły takie wyprawy poza dobrze znany teren. Urządzenie placu kosztowało 120 tys. zł.

Drążki, poręcze, drabinki – m.in. w takie urządzenia została wyposażona strefa do street workoutu obok Domu Kultury „Koźle” przy ul. Skarbowej. To idealne miejsce dla miłośników treningów siłowych na świeżym powietrzu, w których za obciążenie służy własne ciało. Strefa została oddana do użytku na początku września. Jej koszt, łącznie z pracami projektowymi wyniósł nieco ponad 93 tys. złotych. Opinie zarówno pomysłodawcy, jak i Kentucky’s Street Work Team, które szybko przetestowało postawione urządzenia, są jak najbardziej pozytywne. Kilka tygodni wcześniej tuż obok oddano też do użytku strefę fitness, co sfinansował samorząd osiedla i budżet miasta. W rezultacie powstało miejsce, gdzie wykonanie tylko kilku powtórzeń na jednym przyrządzie przy wykorzystaniu wszystkich potrafi dać solidny wycisk mięśniom.

WARTO ZOBACZYĆ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska