Opolszczyzna jest liderem przemysłu cementowo-wapienniczego. Tomasz Kostuś uważa, że to jeden z filarów rozwoju naszego województwa

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Branża cementowa i wapiennicza stanowi swoiste narzędzie oceny kondycji gospodarki - jej prosperowanie oznacza rozwijający się kraj i region
Branża cementowa i wapiennicza stanowi swoiste narzędzie oceny kondycji gospodarki - jej prosperowanie oznacza rozwijający się kraj i region Mateusz Majnusz
Opolszczyzna może poszczycić się bogatą historią w przemyśle cementowo-wapienniczym, będąc liderem zarówno pod względem produkcji cementu, jak i wapna w Europie. Działają tu najstarsza cementownia w Europie, największa cementownia na kontynencie, a na dodatek nasz region kryje w sobie największe pokłady wapnia w tej części Polski. Poseł Tomasz Kostuś z Koalicji Obywatelskiej ma plan jak te osiągnięcia wykorzystać do rozwoju naszego województwa.

Poseł Tomasz Kostuś, kandydat Koalicji Obywatelskiej do sejmu, podkreśla ogromne znaczenie przemysłu cementowo-wapienniczego dla regionu i kraju.

- Jeżeli chodzi o produkcję cementu i produkcję wapnia to jesteśmy liderem. A przecież nie ma rozwoju, nie ma infrastruktury drogowej, kolejowej, nie ma nowoczesnego rolnictwa właśnie bez wapna. Dlatego tak ważne jest to, by tą szczególną branżę dla Polski, szczególną branżę dla Opolszczyzny wspierać – tłumaczy poseł Kostuś.

Tomasz Kostuś jest wiceprzewodniczącym parlamentarnego zespołu ds. rozwoju przemysłu cementowego, co jego zdaniem, świadczy o jego długotrwałym zaangażowaniu w rozwijanie tej kluczowej branży.

Jednym z kluczowych wyzwań, z którymi przemysł cementowo-wapienniczy na Opolszczyźnie boryka się obecnie, są wysokie ceny energii elektrycznej oraz potrzeba dostosowania się do restrykcyjnych norm dotyczących emisji CO2. Branża potrzebuje wsparcia rządu i odpowiednich uregulowań prawnych, aby efektywnie realizować cele związane z redukcją emisji.

- To zadanie wymaga ogromnych inwestycji infrastrukturalnych i regulacji prawnych – wyjaśnia Kostuś.

Warto zauważyć, że rozwój tej branży nie tylko przynosi korzyści gospodarcze, ale także ma wpływ na jakość życia mieszkańców Opolszczyzny. Dostęp do materiałów budowlanych i surowców, takich jak cement i wapno, ma kluczowe znaczenie dla rozwoju infrastruktury, budownictwa oraz rolnictwa. To przemysł, który napędza rozwój regionu.

- Branża cementowa i wapiennicza stanowi swoiste narzędzie oceny kondycji gospodarki - jej prosperowanie oznacza rozwijający się kraj i region – dodał.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska